Ukliďte místnost za půl hodiny. Návod, díky kterému to stihnete

Jednu místnost není třeba uklízet nekonečně dlouho. Pouze potřebujete zvolit to správné tempo a postup. Celou místnost zvládnete za půl hodiny. Jak na to?

Připravte si vhodné přípravky k úklidu

Než se do toho pustíte, potřebujete mít při ruce všechny čisticí prostředky, které urychlují práci. Zvolit tak můžete například ekologické čisticí prostředky. Hodit se budou i čisticí prostředky na podlahu, ale také obyčejný ocet. Vše přichystáno? Jdeme na to!

Úklid od podlahy? Ani náhodou!

Pořekadlo „vezměte to od podlahy“ tentokrát nechte stranou. Budeme začínat nahoře. Nejprve omeťte celý strop, očistěte svítidlo, a poté omeťte všechny stěny. Vložte záclony do pracích sáčků a zvolte krátký a šetrný program. Následně umyjte okna.

Budete potřebovat pouze kyblík s teplou vodou, do které nalijete půl hrnku octa. Oblékněte si úklidové rukavice a omyjte okno drsnější částí houbičky. Následně ještě jednou projeďte plochu okna jemnou stranou houbičky. Setřete pomocí stěrky a je to. Ocet se postará o dokonalý lesk.

Než se vypere záclona

Než bude záclona opět čistá, odstraňte prach z nábytku. Vezměte si k ruce antistatický prostředek, se kterým ošetříte celé plochy nábytku. Nečistoty se zde nebudou usazovat tak rychle. Nábytek je tedy zbaven prachu. Snažte se, abyste v domě nepoužívali takzvané držiče prachu v podobě sošek a suvenýrů z dovolených. Úklid se tím jen prodlužuje, což si nepřeje skutečně nikdo.

Následně zalijte pokojové rostliny a omyjte jejich listy vlažnou vodou. Odstřihněte případné zvadnuté části rostliny.

Podlaha, a je hotovo

Nyní už jen setřete podlahu a můžete se dát do věšení záclon. Čas? Půl hodinky. Když si pustíte rytmickou hudbu, skutečně se vám podaří vše v daném časovém limitu stihnout.

Úklid nemusí být zdlouhavý. Při každém úklidu se snažte odstranit co nejvíce upomínkových předmětů, které vám brání v rychlém úklidu. Vložte je do vzpomínkové krabičky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.