Správné parametry ložního povlečení

Ložní povlečení je nedílnou součástí našich ložnic. Jeho výběru se mnozí věnují především z pohledu celkového vzhledu, jiní naopak volí na základě materiálu. Zapomínat byste však neměli ani na správnou velikost povlečení. Ideálně, pokud spojíte všechny tyto požadavky v jeden celek a zaměříte na nákup kvalitního produktu přinášejícího dostatek komfortu a pohodlí při spaní.

Jaké jsou velikosti povlečení?

Ať už se zaměříte na levné povlečení nebo luxusní povlečení, vždy se setkáte se třemi základními typy, které jsou shodné pro mnohé produktové nabídky a představují jistý standard.

  • Klasické povlečení 140×200 cm
  • Francouzské povlečení 200×220 cm
  • Prodloužené povlečení 140×220 cm

Tyto rozměry se týkají povlaků na přikrývky. Součástí prodávaných sad povlečení jsou ještě povlaky na polštáře nabývající velikostí 70×90 cm.

Typy výrobního materiálu

V okamžiku kdy víte, jakou délku povlečení zvolit, je nejvyšší čas přejít k výběru materiálu. Naprostou klasikou je bavlněné ložní povlečení. Tento textilní produkt je ostatně základem pro upravené verze dalších variant povlečení.

  • Saténové povlečení
  • Krepové povlečení
  • Flanelové povlečení

Vedle bavlněných výrobků můžete narazit také na 100% polyester, který je použit u povlečení z mikrovlákna. Alternativou je i polybavlna, jež se skládá z 35 % bavlny a 65 % polyesteru.

Ložní povlečení s nejrůznějšími motivy

Nakonec zbývá ještě poslední volba. Ložní povlečení levné by vám mělo přinášet radost nejenom na omak, ale také na pohled. To zaručuje poměrně pestrý výběr barevných variant a grafických motivů. Ty můžete přizpůsobit charakteru a ladění dané místnosti, popřípadě jinému faktoru – letní barvy, zimní hřejivé barvy, Vánoce apod.

Věnujte nákupu povlečení dostatek svého času a myslete na to, že právě kvalitní povlečení se mimo jiné postará o to, jak příjemně se budete v posteli cítit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *