Kdy přemístit papoušky do venkovní voliéry

Chov ptactva je koníček, který mezi námi „letí” dlouhé roky. Dokonce takový chov holubů patří k nejstarším lidským koníčkům vůbec. Pokud patříte i vy mezi chovatele ptactva, nabízí se otázka, kdy přemístit papoušky do venkovní voliéry postavené z hliníkových profilů. Protože pokud nemáte okřídlené společníky, kteří jsou svou anatomií těla přizpůsobeni k podmínkám chladné zimy, je dobré tyto informace znát.

Informujte se o každém druhu

Zejména pokud chováte vícero druhů papoušků najednou je dobré zjistit si, jaké má každý druh požadavky na chov, respektive vlastnosti. Každý pták má trochu jinou anatomii těla a každý snáší venkovní zimu nebo změny teplot trochu jinak. Například australští papouškové vydrží venku po celý rok, jsou na takové náročnější podmínky zvyklí.

Obecně však platí, že kdyby měly dojít extrémní mrazy, kdy by se teploty pohybovaly i dvacet stupňů pod nulou, je vhodné papoušky jakéhokoli původu raději přenést do teplejšího stanoviště. Takové jsou totiž velmi obtížné i pro člověka, natož pro drobného papouška.

Jak či kde ptáka zazimovat?

Na takzvané zazimování papoušků jsou vhodné prostory, kde je teplota trochu přívětivější než venkovní mrazivé hodnoty. Například nevytápění zimní zahrada je trefou do černého, případně podobné prostory, kde není příliš horko, ale ani taková zima jsou vhodné.

Pokud budou papouškové pobývat v místnostech, kde se teplota neliší příliš od těch venkovních, respektive kde není tak znatelný přechod mezi vnitřními a venkovními teplotami, mohou se do venkovních voliér přemístit poměrně brzy po ústupu mrazíků.

Venkovní voliéru přizpůsobte obyvatelům

Při stavbě venkovní voliéry je důležité myslet hlavně na její obyvatele. Všechno by se mělo odvíjet od velikosti papoušků, samozřejmě také od rozpětí jejich křídel. Voliéra by dle profesionálních chovatelů měla být nejen dostatečně vysoká, ale také pořádně dlouhá. Papoušci se totiž musí uvnitř hlavně hezky proletět.

Co se týče nějakého jištění, není třeba nic velkého. Obvykle se usazuje jenom na hliněný podklad a občas ji vyvětrat, pakliže je v nějakých uzavřených prostorách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.