3 důvody, proč začít pravidelně užívat kotvičník. Zásobte se a mějte ho doma

Kotvičník zemní je poměrně nenápadná při zemi se držící bylinka se žlutými kvítky. Její účinky jsou ale ohromující. Kotvičník je prospěšný nejen mužům, ale i ženám. Jako podpůrný prostředek jej můžete užívat při zvýšené hladině cukru v krvi, při vysokém tlaku či zvýšeném cholesterolu. Zlepšuje imunitu organismu a přispívá k jeho normální funkci. To vše o něm víme. Proč byste se ale do jeho pravidelného užívání měli pustit právě vy?

1.   Zlepšení kognitivních funkcí

Také máte pocit, že s věkem ubývá vaše schopnost soustředění a podávání duševního výkonu? Dá se to čekat. Ale proč to nechat dojít dále, než je nutné. Pravidelným užíváním kotvičníku podpoříte vaše kognitivní funkce a posílíte paměť. Účinky kotvičníku totiž není možno sledovat jen na naší fyzické schránce, projevují se i na úrovni psychických funkcí.

2.   Kotvičník má antioxidační vlastnosti

Že vám to něco říká? Antioxidanty pomáhají v těle bojovat proti volným radikálům a tak snižovat jejich negativní působení, jehož vlivem může být i rychlejší stárnutí. Právě kotvičník vykazuje antioxidační vlastnosti, a proto bychom si jej měli dopřát vrchovatou měrou. Antioxidanty pomáhají také udržet zdravý a mladistvý vzhled naší pokožky.

3.   Snížení stresu a úzkosti

Cítíte se často úzkostní, vystresovaní nebo přetížení? Je čas zpomalit, uvolnit se a začít pravidelně užívat kotvičník. Kromě toho si dopřejte také více spánku a věnujte pozornost sami sobě. Co třeba začít meditovat? Právě zimní období je pro tyto aktivity jako stvořené. Uvidíte, že se i do mrazivého počasí budete probouzet skutečně odpočinutí a svěží. Marné nejsou ani jeho účinky na imunitní systém. Právě v zimě potřebujeme ve zvýšené míře bojovat s nemocemi a infekcemi a posílit naši imunitu. Kotvičník je bohatý na základní vitaminy a minerály. Obsahuje velké množství zinku, který pomáhá snižovat záněty, posilovat imunitu a celkově posilovat zdraví. Obsahuje také selen a vitamin B6, které hrají důležitou roli při udržování zdravého imunitního systému. Ten nejlepší kotvičník si nevypěstujete jako bylinky doma, zaměřte se na kotvičník, který vyrostl v jižních zemích s vyšším podílem slunečních dnů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.