Krycí plachty na bazén a jejich výhody

Pokud nás láká představa vyhřátého bazénu, letních radovánek s dětmi, ale bohužel jsme spíše skeptičtí k provozním nákladům spojeným s ohřevem vody, můžeme si ulehčit práci, ale i ohřát vodu v bazénu zároveň. A to i prakticky s nulovými náklady. Jak na to? Jednoduše si pořídíme ochrannou plachtu. Má několik výhod, které nám mohou ulehčit letní radovánky s dětmi. Proto bychom měli věnovat pár minut těmto řádkům, abychom se mohli v klidu rozhodnout, jakou plachtu zvolit.

Výhody krycích plachet

Pokud tedy uvažujeme o takové plachtě, můžeme si být jisti, že budeme mít dostatek času na jiné záležitosti a zároveň budeme mít ochranu vodní hladiny před nečistotami z okolí, listí, větve, jehličí a podobně. Takže jestliže si plachtu pořídíme, nemusíme se každý letní horký den honit se sítkem v ruce a čistit hladinu pro všechny ostatní. Ovšem je k tomu také zapotřebí i několik důležitých doplňků, bez kterých by plachta ztratila svůj účel, jsou to například průtoková sítka, kotvící čepy pro správné a pevné uchycení plachty, která musí být také dobře napnuta.

Ovšem bazénové plachty nemají jen krycí funkci. Na trhu dnes můžeme nalézt solární plachty, které slouží právě k ohřevu vody. Nečekejme ale vodu jako v termálních lázních. Tady jde spíše o prohřátí vody pouze o několik málo stupňů nahoru. Taková solární plachta pracuje na principu čistě přírodním.Tady totiž potřebujeme vlastně jen slunce. Struktura solárních plachet tak přitahuje sluneční záření a tím se voda ohřívá.

Prodloužení koupací sezony

Máme – li na své zahradě bazén, jistě chceme, abychom si jej se svými blízkými náležitě užili. Prodloužit si letní sezonu a koupání tak můžeme díky ochranným krycím plachtám, které nabízejí odborné firmy. Plachty se samozřejmě liší nejen materiálem, ale i tvarem, dokonce i designem a také velikostí. Optimální teplotu udržují a také samozřejmě snižují náklady na údržbu. Ale plachty jsou nejen dobrým pomocníkem pro ochranu našeho bazénu, ale jsou téměř bezúdržbové a tudíž náklady na jejich údržbu jsou prakticky nulové. Pokud ale přece jen zjistíme nějaké znečištění, plachtu jednoduše napneme a vysokotlakou myčkou nebo třeba i zahradní hadicí můžeme nečistoty odstranit.

Atypický tvar bazénu

Dnes je velmi moderní mít doma něco netradičního, něco, co upoutá pozornost. Bazén je jednou z možností, jak toho docílit. Oválný nebo klasický obdélníkový tvar bazénu dnes již moc nefčí a tak dáváme přednost netypickým tvarům, které mohou design naší zahrady zvýraznit. Bazénová plachta se tak dá vyrobit přímo na míru.

Co bychom měli udělat, jestliže v plachtě jsme objevili malou trhlinku? Samozřejmě, že to není tragédie, ale odborníci doporučují nechat takovou trhlinku opravit co nejdříve. Zabráníme tak většímu prohloubení a můžeme opět plachtu používat.

Co nám nabízejí odborné firmy

Na trhu je mnoho firem, které mají ve svém portfoliu nabídku kvalitních a pevných bazénových plachet. Nabídka je široká a my si tak můžeme vybrat tu, která splňuje naše požadavky. některé nabízejí i některé doplňky zdarma, jako součást balení a většinou všechny nabízejí odbornou konzultaci a poradenství zcela zdarma. Navíc jejich praktické zkušenosti jsou v tomto případě jistě na místě a určitě nám usnadní práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *