Při výběru matrace nepodléhejte moderním designům

Výběr správné matrace je velice důležitý a nikdo by ho neměl podceňovat. Bohužel řada lidí si při výběru matrací myslí, že matrace se nijak nepodílí na kvalitě spánku, proto si domů přivezou levnou matraci, která však nepatří k nejkvalitnějším. Mnohdy stojí za koupí nekvalitní matrace moderní designy. Je však třeba konstatovat, že právě design by měl být tím posledním, na co člověk při výběru matrace pomyslí.

Ať už kupujete matraci 80×200 nebo 180×200, v žádném případě se nedívejte na designovou stránku. To by vám především v budoucnu mohlo zlomit vaz. Nejen, že byste se na takové matraci často ani nevyspali, ale pamatujte na to, že módní trendy se i ve světě bydlení mění rychle jako na běžícím pásu, a tak byste zanedlouho měli v ložnici nestylovou matraci, kterou byste rázem chtěli vyměnit za jinou.

Pokud se však při výběru matrace nemáte dívat na design matrace, nabízí se otázka, na co se tedy máte při výběru matrace dívat.

Všeho moc škodí

Při výběru matrace se držte jednoho jediného pravidla, a sice všeho moc škodí. Proto nesahejte ani po příliš tenké matraci, ani po příliš tlusté matraci, ta stejně nevydrží o moc déle v porovnání s příliš tenkou matrací.

Skladba jádra je důležitá

Také hraje jistou roli skladba jádra matrace. Informujte se o tom, z čeho je matrace vyrobená a jak má daný materiál vliv na kvalitu spánku. Materiál, který je v matraci obsažen, má nejen vliv na kvalitu spánku, ale také na životnost matrace a na její opečovávání.

Berte v potaz vaši váhovou kategorii

I když o hmotnosti možná neradi mluvíte, v případě výběru nové matrace byste se právě na váhu měli dívat. Každá matrace má totiž svou váhovou kategorii a vy byste nikdy neměli kupovat takovou matraci, která je mimo vaši váhovou kategorii. To by mohlo vést k její nízké životnosti a k nepohodlnosti při spaní.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.