Lidé odjakživa obdivují Slunce jako zdroj tepla a především světla, v dávných dobách se mu dokonce klaněli a považovali jej za božstvo. Co je však důležitější, vědci se vždy snažili vyvinout umělé osvětlení, které by vydávalo světlo podobné dennímu světlu ze Slunce. Podařilo se to vynálezem první žárovky a v současné době výzkumy pokračují dál.

Světelné zdroje – důležitá součást osvětlení

Světelných zdrojů bylo vynalezeno již velké množství, některé jsou již zastaralé jako obyčejná žárovka, další přicházejí teprve do módy. Momentálně nejsilnější skupinou na trhu jsou halogenové a LED žárovky, které jsou velmi úsporné a praktické. LED technologie má celou řadu pozitiv, především LED světelné zdroje se téměř neopotřebovávají. Ať už svítíte dlouho v kuse nebo často zhasínáte, životnost LED žárovek je velmi dlouhá. Díky tomu a také díky extrémně nízké spotřebě energie jsou tato svítidla považována za vysoce ekologická.

Není LED jako LED

LED světelné zdroje se požívají do závěsných svítidel, která jsou elegantními doplňky každého interiéru. Nejlépe se samozřejmě vyjímají v obývacích pokojích, kde je hodně prostoru a můžete si dovolit nad konferenčním stolkem spustit závěsný lustr. Běžně se dávají LED žárovky také do vestavných bodovek. Ty se nejčastěji používají pro osvětlení chodeb, vstupních prostor bytů i domů. Pokud mají vyšší IP krytí, hodí se rovněž do koupelny.

Není nijak neobvyklé, že vestavné LED bodovky naleznete také v obývacích pokojích. Pokud pokoj doplníte i závěsným lustrem nebo stropním svítidlem, bude interiér vypadat zajímavě a pochlubí se velkým množstvím světla. Hitem jsou nastavitelné bodovky, jejichž světelný tok si jednoduše nastavíte přesně tam, kam potřebujete. Chcete-li i vy mít doma stylová svítidla, obraťte se na světelné studio Aulix, které najdete v Dolních Břežanech u Prahy, nebo navštivte internetový obchod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup