Bytový textil je nedílnou součástí každého interiéru

Bytový textil je nedílnou součástí každého útulného interiéru. Nepodceňte výběr střihu, vzoru ani materiálu! Všechny textilie nejsou vhodné pro alergiky.

Bytový textil, jako nedílná součást každého interiéru

Pokud se ve svém domě chcete cítit útulně, jistě byste neměli zapomenout na bytový textil, díky kterému můžete perfektně doladit každou místnost. Do této kategorie spadají především záclony a prostěradla. Ovšem podle čeho správně vybírat?

Záclony

Základem každého interiéru jsou záclony. Naleznete je jak v komerčních tak bytových prostorech. Na výběr máte ze svou základních typů.

  • Kusové záclony – jedná se o již hotové kusy, které nepotřebují žádnou další úpravu, ovšem jejich nevýhodou je, že si musíte vybrat z předem střižené šířky a délky. U atypických rozměrů oken byste tak mohli mít problém narazit na správný rozměr.
  • Metrážové záclony – tento druh je podobný kusu látky a vyžaduje nějaké další úpravy. Nejčastěji je zapotřebí zapošít okraje a uzpůsobit uchycení. Výhodou je, že si sami můžete zvolit rozměry i způsob, jakým budou záclony na garnýži připevněny.

V současné době trh nabízí mnoho barevných variant a materiálů, ze kterých můžete vybírat. To jakou variantu zvolíte, záleží jen na vás, vašem vkusu a na finančních prostředcích, které jste ochotni obětovat.

Prostěradla

Podobně jako záclony, jsou i prostěradla vyráběna v mnohých barevných variantách a materiálech, nicméně zde byste použité tkanině měli věnovat více pozornosti. Obzvláště, pokud vy, nebo někdo z rodiny, trpí nějakou alergií či kožní nemocí. Kůže s prostěradlem přichází často do kontaktu a některé textilie mohou pokožku dráždit.

  • Bavlna – jedná se o nejlepší variantu pro alergiky, nebo osoby s kožními problémy, neboť je zcela hypoalergenní.
  • Jersey – mluvíme o materiálu s dlouhou životností, který není třeba žehlit. Nevýhodou ovšem je vyšší pořizovací cena.
  • Froté – je směsí bavlny a polyesteru, který v zimě výborně zahřeje.
  • Samet – jedná se o luxusní materiál, který je velice příjemný na dotyk. Ovšem nevýhodou je vyšší pořizovací cena a náročnější údržba
  • Mikrovlákno – je další vhodnou variantou pro alergiky. Výhodou je i to, že prostěradla z tohoto materiálu rychle schnou a není třeba je žehlit.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.