Různé typy nastavení a mechanik kancelářských křesel

Mechanika u kancelářských křesel je to, co zajišťuje základní podmínky pro zdravé sezení. Kvalitní kancelářské židle nabízejí možnosti nastavení správné výšky židle, opěrek pro ruce a sklon, čímž podporuje správné držení těla – rovná záda. V podstatě existuje několik typů nastavení a mechanik. Některé z nich si probereme v dnešním příspěvku. Pojďme se na ně podívat.

Bederní opěrka

U drtivé většiny židlí je opěrka beder pevnou součástí opěráku. Některé kancelářské židle jsou vybaveny bederní opěrkou, která ještě umožňuje další nastavení (dolů a nahoru) anebo ještě i hloubkové nastavení.

Mechanika synchronní

Židle se synchronní mechanikou mají výtečné ergonomické vlastnosti, kde je možné nastavit i sklon opěradla. Opěradlo lze nastavit do jakékoliv polohy, která uživateli nanejvýš vyhovuje. Tento typ židlí patří všeobecně k těm kvalitnějším jak provedením, tak funkcemi. Jsou vhodné pro dlouhodobou a náročnou kancelářskou práci.

Mechanika asynchronní

Jde o typ mechaniky, kdy je možné nezávisle na poloze a sklonu opěráku nastavit požadovaný sklon sedáku. A nezávisle na sklonu sedáku lze zase nastavit sklon opěráku. Asynchronní mechanika umožňuje nastavení židle ve více pozicích. Většinou tuto možnost poznáte podle toho, že židle má tři ovládací páky.

Mechanika houpací

Jde o jednoduchou mechaniku, kterou bývají vybavená především kancelářská křesla. Většina kancelářských křesel má pevně spojenou sedací část a opěrák. Nelze tedy nastavit sklon opěráku. Jak již samotný název prozrazuje, houpací mechanika umožňuje dle hmotnosti uživatele a nastavení tuhosti pohupování. Lidé s nižší váhou musejí mechaniku povolit, aby bylo možné se na židli pohupovat.

Body Balance Tec mechanika

Židle s touto mechanikou udržuje zádové svalstvo stále v činnosti, čímž se trénuje a zpevňuje. Tuto židli bezvadně využijete i jako tréninkový doplněk, kdy na židli opisujete kruhy nebo osmičky. Samozřejmě je vhodné přidat i další cviky, nicméně na této židli můžete procvičovat zádovou oblast i během práce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *