Jaká střešní krytina je vhodná do horských oblastí?

Přesto, že je nabídka střešních krytin v dnešní době velice rozmanitá, tak pro horské podmínky to často vůbec neplatí, jelikož většinu střešních krytin zde zkrátka nelze použít. Na vině je zejména nával sněhu a extrémní počasí. S klasickými střešními krytinami tak často nepochodíte, protože dochází k jejich poškození. V horských oblastech je jednoznačně nejvhodnější střešní krytinou plech. Vhodnou volbou jsou tak lehké střešní krytiny EVERTILE. A proč?

Prověřeny extrémním počasím

Hlavním argumentem pro použití plechových střech EVERTILE je jejich nízká hmotnost, dlouhá životnost a vysoká odolnost vůči extrémnímu počasí. Kvalitní plechové střešní tašky EVERTILE byly testovány v krutých podmínkách Sibiře a Skandinávie. O jejich kvalitě svědčí i fakt, že tuto střešní krytinu lze najít v desítkách zemí. Lehká plechová střešní krytina je také charakteristická minimální nasákavostí. Na rozdíl od klasických střešních krytin totiž neabsorbuje vodu, jež při mrazu způsobuje praskání střešní krytiny.

Vzhled běžných střešních krytin

Většinu lidí plechové střešní krytiny odrazují, protože si představují nevzhledně vypadající střechu či plech, ale to už dávno neplatí. Kvalitní ocelové střešní tašky jsou dnes k dispozici v širokém spektru barev a tvarů, které dokáží dokonale imitovat klasické skládané tašky. Oblibu plechových krytin zastínily v minulých letech pálené a betonové krytiny právě pro svůj originální vzhled.  Vývoj technologií však pokročil a plechové střechy tak slaví svůj opětovný návrat. Díky povrchové úpravě s kamenným granulátem jsou od klasických pálených tašek téměř k nerozeznání.

Maloformátové šablony

Společnost EVERTILE vyrábí ocelové a hliníkové střešní tašky v maloformátových šablonách, díky čemuž je umožněna jejich snadná doprava a manipulace. Za jejich nevýhodu je považována pomalejší montáž. Avšak výhodou maloformátové střešní krytiny je, že lze použít na jakýkoliv typ budovy, včetně vysoce členitých střech a navíc pro sklon od 10° do 90°.

Vsaďte i vy na jistotu! Sníh ani mráz už vaší střeše neublíží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.