Jak se zbavit hlodavců v domácnosti? Dejte jim to, co jim voní

Myši nebo potkani se mohou objevit prakticky kdekoliv. Stačí jim i sebemenší dírka, kterou se protáhnou a hned si to zamíří rovnou do vaší spižírny. Díky moderním nástrahám je ale poměrně snadné je polapit. Co na ně platí a jak se pojistit, že už nikdy nepřijdou?

Jed na myši a potkany musí hlavně vonět

Hlodavci obecně mají velmi dobře vyvinutý čich. Jed na myši a potkany jim musí vonět. Skvělé je, že to lidé vědí, a tak moderní nástrahy jsou pro hlodavce velmi lákavé. Obvykle voní například po vanilce nebo zázvoru, což je velmi přitahuje. Čím více bude nástraha pro hlodavce chutná a voňavá, tím větší šanci máme na jejich rychlé polapení. Pozor na to, aby nástraha nikdy nezapáchala, nebyla plesnivá a nezůstala na ní lidská čichová stopa. K pokládání nástrah jsou proto vždy nutné rukavice.

Jed na krysy nemusí být barevný

Barva návnady nemá na její účinky žádný vliv, hlodavci jsou totiž barvoslepí. Nástrahy jsou barevné jen z toho důvodu, aby nedošlo k jejich záměně s jiným krmivem pro zvířata. Člověka také barva upozorňuje na to, jak účinná látka je v nástraze obsažena. Nastražený jed na krysy je nutné pravidelně kontrolovat po dobu 3 – 5 dnů. Po tuto dobu se snažte kontrolovat, zda návnada je hlodavcem odebírána. Pokud mizí, musíte ji doplňovat až do té doby, dokud jej hlodavec nepřestane odebírat.

Co když mu jed na krysy nechutná

Potkani jsou velice inteligentní zvířata. Není tak nic neobvyklého, že narazíte na velmi chytrého potkana, který váš jed na krysy nechce. Trpí totiž strachem z nových věcí – takzvanou neofobií. Jestliže se v jejich okolí najednou zjeví nová věc, snaží se jí co nejvíce vyhýbat a nejdou k ní. Pokud ovšem zvětří, že jde o potravu, vyšlou na průzkum toho nejslabšího jedince podle své hierarchie. Na chytré hlodavce běžte proto také chytře. Nejprve jim podávejte potravu neotrávenou, až si na ni zvyknou a budou si pro ni chodit pravidelně, přidejte teprve jed.

Jděte na to vždy stejně chytře, jako oni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.