Pokládka podlah Praha

Dřevěné podlahy prošly viditelným a to nejen technologickým vývojem. Právě díky novým technologiím, inovacím v oblasti pokládky podlah, v oblasti lepidel na podlahu, ale i v oblasti čistících prostředků se dřevěné podlahy staly vlastně stálicemi na našem trhu i v žebříčku oblíbenosti.

Volba materiálu pro pokládku podlah

Volbou materiálu začíná celá realizace. Jehličnaté stromy jsou nejlepší pro dřevěné podlahy, dřevo z nich je v cenové relaci, vizuálně velmi atraktivní a její životnost je poměrně dlouhá. Při výběru takové možnosti je třeba poznamenat, že je to vynikající volba, která bude udržovat optimální poměr kvality a nákladů. Podlahy z dubového a ořechového dřeva vypadají velmi esteticky a jsou příjemné, jejich cena je ale mnohem vyšší. K výhodám takových dřevěných podlah jistě patří její univerzálnost, protože se hodí do každého interiéru, dále pak trvanlivost, která se odvíjí od tvrdosti takového dřeva, má charakteristickou strukturu, kterou i v současné době nahradit nelze a v neposlední řadě je třeba zmínit i to, že dřevo je dokonalým přírodním obnovitelným materiálem, který nádherně voní a je prodyšný. Dřevěné podlahy totiž prožívají další vlnu své popularity, protože se objevily nové metody na zpracování surovin, díky nimž se může i životnost podlahy prodloužit.

Pokládka dřevěné podlahy

Především musíme dbát na to, aby podkladový povrch byl dokonale rovný, suchý a bez nečistot. Můžeme si také pomoci například dřevěnými OSB deskami, které mohou tvořit dokonale rovný podklad. Pak teprve můžeme pokládku provést.

Prkna jsou technologicky nejjednodušším způsobem, jak provést pokládku dřevěnou podlahu. Jistě má několik plusových bodů, které je třeba zviditelnit. Především je to fakt, že dřevěná podlaha se dá i po letech dokonale zrenovovat, takže nemusíme nutně přemýšlet na její celkovou výměnou. Dřevo má vynikající tepelně izolační vlastnosti a jedná se o obnovitelný materiál.

Parkety a jejich znovuzrození

Parkety se opět dostávají na vyšší stupně oblíbenosti a tak jejich pokládka musí být rovněž na rovný a čistý povrch. Jsou lepeny celoplošně a svůj konečný vzhled získávají až po povrchové úpravě, kdy se ještě brousí a lakují. Parkety také mohou tvořit dokonalé a originální ornamenty, které můžeme vidět například při návštěvě historických budov. Na trhu můžeme ale dnes také vidět mozaikové kazety, které již mají určitý ornament a tak jednotlivé dílce pokládáme podle toho, jaký tvoří obrazec nebo necháme vše na naší fantazii.

Odborná firma

Zapomínat bychom také ale neměli na to, že laické neznalosti by mohli v případě pokládky dřevěné podlahy způsobit více škody, než užitku a tak bychom měli raději veškerou práci  přenechat odborníkům, kteří mají bohaté zkušenosti a v mnohém nám i odborně poradí.

 Způsoby pokládky dřevěné podlahy

Mnozí neodborníci si myslí, že pokládka podlahy je jednoduchá věc. Ono to na první pohled vypadá celkem jednoduše, ale vzhledem k tomu, že existuje několik způsobů pokládky dřevěné podlahy, odborník se jistě hodí. Celoplošně lepená podlaha patří k modernějším způsobům pokládky už z toho důvodu, že technologie  a modernizace v oblasti lepidel má zelenou a stále se nově vyvíjejí lepší a kvalitnější prostředky pro zjednodušení. Pokládka plovoucím způsobem se provádí pomocí ocelových spon, které jsou vkládány na spodní stranu prkna. Plovoucí podlaha nese název podle toho, že prkna nejsou pevně připevněna k podkladu, doslova plave nad povrchem. Asi nejstarším způsobem pokládky dřevěných podlah je její sešroubování. Dodnes se tak připevňují zejména masivní dřevěná prkna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.