Zahrada je prostorem, jenž povětšinou obklopuje určitou nemovitost, ať už jde o rodinný dům nebo celý bytový komplex. Zelená plocha doplněná o nejrůznější exteriérové prvky utvářející harmonický koncept.

Věděli jste však, že existuje několik rozdílných typů zahrad? Vždy v závislosti na tom, v jakém duchu je toto působiště realizováno, které rostliny byly zvoleny a na mnoha dalších faktorech. My vás nyní seznámíme s těmi nejobvyklejšími zahradními prostory.

Orientální zahrady

Dominantou této zahrady je prolínání asymetrických a elegantních doplňků. Často dostávají přednost přírodní kameny většího rozměru v kombinaci s keři a vodními plochami. Právě jezírka a potůčky dokreslují orientální zahradu, v níž převládají různé domečky, lucerny či studny s asijskou tematikou.

Francouzské zahrady

Chcete-li si za svým domem vybudovat zahradu v tomto stylu, měli byste vsadit na klid a harmonii. Prostřednictvím vhodně rozvržené zeleně musíte vytvořit pocit neomezenosti a barokního podání. Dominantami francouzských zahrad jsou velké fontány, vodotrysky a jiná vodní díla.

Venkovské zahrady

Ty lze spatřit téměř všude kolem nás. Jsou to hlavně odlehlé venkovské chaloupky, jejichž zahrady jsou obehnány dřevěným plotem. Vedle udržované trávy a několika ovocných stromů jsou to především trvalky, růže a pivoňky, jež zda mají dominantní místo. Barevná pestrost, rozmanitost a přírodní radost jsou na denním pořádku.

Anglické zahrady

Plánujete-li pustit se do anglické zahrady, měli byste disponovat spíše většími plochami. Důraz není kladen až tak na minimalistický detail, ale na rozlehlou plochu, jíž vévodí solitérní a elegantní stromy visící až k zemi.

Terénní úpravy jsou poměrně nenáročné, jelikož hlavní dominantou je udržovaný anglický trávník. Ten je vhodné kombinovat i s vodními plochami.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: pakorn).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup