Jak snížit náklady na bydlení?

Provoz jakékoliv domácnosti není zanedbatelnou součástí rodinného rozpočtu. Jde-li o rodinný dům s podkrovím, mohou se náklady šplhat k několika desítkám tisíc korun za rok. Přitom si lze pohlídat pár maličkostí, popřípadě zainvestovat do určitých částí interiéru a hle, náklady se výrazně sníží.

Nehovoříme o 1 % nebo 2 %. Máme na mysli šetření v řádu daleko větších jednotek. Pojďme se tedy podívat na tipy, jak docílit této příjemné úspory.

Dominantní stavební prvky domu

Měli byste si uvědomit, že zateplení objektu hraje podstatou roli. K nejdůležitějším součástem nemovitosti patří tyto.

  • Kompletní zateplení obvodového pláště
  • U podkrovních staveb hraje zásadní úlohu zateplení střechy
  • Plastová či kvalitní dřevěná euro okna

Vedle konstrukčních elementů jsou to bezpochyby i ty, které využíváte ke každodennímu pohodlnému životu. Za zmínku stojí jistě kotel. Provedete-li výměnu toho starého a zvolíte dobré topivo, budete se divit, kolik lze ušetřit peněz.

Přídavné doplňky pro snížení energií

Jestliže vezmeme v potaz ohřev vody, zamyslete se nad investicí do solárních panelů. Opakem toho je eliminace častého větrání s pomocí oken. Tento problém by vám mohla vyřešit řízená rekuperace vzduchu.

Za zvážení stojí i tepelné čerpadlo libovolného typu.

Další úspory v domácnosti

Pořídíte-li si speciální úsporné kohoutky do koupelny a kuchyně, možná byste se divili, o kolik méně vody vytočíte. To samé platí s nákupem LED žárovek a osvětlení. Co se týče elektřiny, vyplatí se i obměna starých spotřebičů s nižší energetickou náročností. Za uvážení stojí také změna dodavatele této komodity.

Nakonec to nepřehánějte ani se zbytečným teplem uvnitř místnosti. Budete-li si objekt přetápět nad 21 °C, zaplatíte za každý stupeň až několik stovek korun ročně.

Zamyslete se nad svým objektem a ušetřete.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: renjith krishnan).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *