Vytápění plynem z lahví – kolik to stojí?

Vytápění domu plynem je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak získat teplo na patřičné úrovni. Mnoho lidí se rozhoduje pro plynové kotle napojené na plynovou síť. V tom případě musí být splněny konkrétní technické podmínky. Co však dělat v případě, že nemáte přístup k distribuční síti? Přesvědčte se, že zásobník na LPG je stejně dobré a ekonomické řešení.

Vytápění zkapalněným plynem v praxi

Pokud se rozhodnete pro vytápění plynem z lahví, bude nezbytné nainstalovat systém s plynovým zásobníkem. Jeho plán by měl zahrnovat otázku umístění lahví a také, kudy povede celá přípojka. Jedná se o zcela bezpečné řešení, pakliže budete dodržovat pravidla spojená s provozováním zkapalněného plynu.

Zásobník na LPG Vám může přinést celou řadu výhod. Láhev nevyžaduje velký prostor a poměrně snadno se přepravuje (vždy ve svislé poloze!). Problémem není ani dostupnost zkapalněného plynu na trhu a proto vytápění plynem z lahví znamená jistý zdroj nepřetržitých dodávek tepla.

Zásobník na LPG – kolik stojí takové vytápění?

Náklady jsou samozřejmě jedním z nejdůležitějších aspektů, jaké bereme v potaz při výběru způsobu vytápění. V prvních měsících roku 2023 cena zkapalněného plynu kolísá od 2,30 až do 2,70 PLN za litr. Ačkoli ve srovnání s loňským rokem vzrostly tyto ceny průměrně o 50 grošů, zůstává vytápění zkapalněným plynem nadále mezi nejrentabilnějšími investicemi ve srovnání např. s elektrickým vytápěním.

Sice budete muset zpočátku hodně zaplatit za samotnou láhev, avšak tento výdaj se Vám rychle vrátí díky nižším nákladům na vytápění. Vedle ekonomické stránky se také více přiblížíte k té ekologické – LPG je jako palivo považováno za ekologičtější než tuhá paliva. Spalováním zkapalněného plynu nevznikají škodlivé látky, ani nepřispívá k většímu hromadění prachu v ovzduší. Ukazuje se tedy, že můžete celkem reálně ovlivnit kvalitu života nejen svého, ale také všech ve Vašem okolí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.