Udržení kvalitní teploty i ochrana zdraví. O to vše se dobře nastavené směšovací ventily dokáží postarat

Směšovací ventily jsou poměrně dost jednoduchou součástkou, kterou najdete víceméně v každém vodovodním systému, který vás napadne. A to bez rozdílu na tom, jestli se bavíme o topném nebo vodovodním řádu, nebo jestli se bavíme o domácnostech nebo dokonce o průmyslových oblastech.

Zkrátka směšovací ventily jsou všude. I přesto jak rozšířenou a jednoduchou technologií jsou, jsou ale také velice důležitou součástí systému. A mnohdy dokáží udělat mnohem více práce, než byste jinak mohli čekat!

Správná teplota vody podle přání

Základní funkcí, kterou směšovací ventily mají, je pochopitelně směšování studené a teplé vody podle preferencí daného klienta. To je velice šikovnou věcí hlavně proto, že se v rámci ventilu dá směšování nastavit ručně podle toho, jak potřebujete. Díky tomu jsou tak používány namísto toho, aby docházelo k pevnému spojení jak teplé a studené vody do jednoho okruhu, což by se jinak mohlo zdát jako technologicky jednodušší řešení.

Hlídání teploty přímo u zdroje

Na trhu je ale můžeme najít s mnoha zajímavými modifikacemi. Nejčastějším provedením jsou velice často používané ventily s více vstupy, jako jsou trojcestné nebo čtyřcestné směšovací ventily. Mimo toho ale mohou i využívat chytřejších mechanismů. Typicky jde o servopohony, nebo dokonce o termostatické ventily. Díky aplikaci termostatu vám tak ventil dává mnohem více možností než jeho základní provedení. Můžete velice jednoduše pracovat nejen se samotným nastavením ventilu, ale dokonce i s teplotou, kterou díky termostatu vidíte přímo u ventilu jako takového.

Nejen přesnost, ale také bezpečí

Zajímavostí je, že se tyto ventily v některých provedeních dokonce dají nastavit na konkrétní rozmezí teplot. To může mít zásadní výhodu například v moment, kdy máte v domácnosti seniory či malé děti a existuje nebezpečí opaření vařící vodou. V takovém případě termostatický směšovací ventil při správném nastavení dokáže mnohem více. Jediným komponentem můžete ochránit i zdraví těch, na kterých vám v domácnosti záleží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.