Pozvěte do své zahrady styl vintage. Stačí zvolit správný zahradní nábytek a doplňky

Zahradní nábytek ve stylu vintage je dokonalým způsobem, jak dodat vašemu venkovnímu prostoru nádech elegance a sofistikovanosti. Existuje spousta způsobů, jak tento nadčasový styl začlenit do své zahrady – od stolů a židlí z tepaného železa až po slunečníky s jemným krajkovým lemováním.

Něco nenápadného a něco výrazného

Pokud hledáte něco nenápadnějšího, zkuste třeba jednoduchou dřevěnou zahradní lavičku nebo bistro set. Chcete-li dosáhnout dramatičtějšího vzhledu, pořiďte si zdobený kovový altán nebo pergolu. A nezapomeňte na závěrečné úpravy – zahradní doplňky inspirované vintage stylem, jako jsou ptačí budky, květináče a lucerny, vám opravdu pomohou oživit váš prostor. Nezáleží na tom, jaký je váš styl, zahradní nábytek ve stylu vintage si vybere každý.

Vytvořte si vintage styl vlastníma rukama

Jednou ze skvělých vlastností zahradního nábytku ve vintage stylu je, že nemusí být drahý. Dokonce si můžete snadno vytvořit vlastní kousky zahradního nábytku inspirované vintage stylem. Stačí trocha času, úsilí a představivosti. Vše, co potřebujete, je brusný papír, štětec, bílá barva a speciální lak a samozřejmě pár šikovných rukou. Pro začátek se porozhlédněte po místních obchodech s použitým zbožím a najděte nějaký starý nábytek, který byste mohli recyklovat. Jakmile najdete nějaké kusy, které se vám líbí, lehce je přebruste, abyste zdrsnili povrch, a pak naneste vrstvu barvy. Pro větší autenticitu zkuste použít techniku natírání nebo dekupáž s pěknými květinovými vzory. Upravený zahradní nábytek nezapomeňte finálně přelakovat, abyste jeho krásu udrželi co nejdéle.

Nezapomínejte na drobnosti

Jakmile jste upravili nábytek, je čas začít s doplňky. Kromě tradičních zahradních doplňků ve vintage stylu, jako jsou ptačí budky, květináče a lucerny, si můžete vyrobit i vlastní vintage zahradní doplňky. Krásná je například solární lampa, kterou vyrobíte tak, že znovu použijete staré zavařovací sklenice. Stačí odstranit víčko, natřít sklenici bílou barvou a našroubovat na ni svítidlo se solárním napájením. A je to! Získáte krásné, jedinečné a cenově dostupné zahradní osvětlení ve vintage stylu. Podobným způsobem můžete vytvářet spoustu malých drobností, které příjemným způsobem oživí váš venkovní prostor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.