Foukaná izolace má mnoho výhod. Poznejte je a zateplujte chytře

Foukaná izolace je stavební materiál, který se aplikuje foukáním hadicí do konstrukce stavby. Nejčastěji se jedná o celulózovou nebo minerální izolační hmotu. Správně ošetřená izolace nesléhá, nenavlhá, nehoří a má velmi dlouhou životnost.

Proč právě foukaná?

Samotné označení foukaná izolace říká, jak je celulózová nebo minerální vlna aplikována. Izolace je aplikována tak, že hadicí se ze speciálního přístroje, který je umístěn na nákladním voze, žene materiál přímo do izolovaného prostoru. Odborný pracovník tak může vždy foukat konkrétní místo. Může se jednat o různé typy dutin – vodorovné, šikmé nebo svislé. Přitom nezůstane na místě žádný odpad a odřezky z izolace. A to je skvělé, že? Žádný úklid a nepořádek v domě vás tak nečeká.

Jaké jsou její další výhody?

Foukaná izolace nabízí velkou řadu výhod například oproti deskovým izolacím. Nejdůležitější je dodržení správné objemové hmotnosti při aplikaci. K přednostem této izolace patří dlouhá životnost izolačního materiálu a záruka odborného provedení vlastní aplikace. Vlákna jsou stejnoměrně nafoukána na všechna místa bez mezer a spár. Díky kompaktnosti izolační vrstvy nemusí mít uživatel obavu z výskytu tepelných mostů.

Žádná plíseň ani hniloba. Dokonce ani požár vás už neohrozí.

Izolace z minerálu má nejvyšší reakci na oheň A1, což zvyšuje bezpečnost ochrany pro případ požáru. Celulóza i minerální vlna nepodléhají vlhkosti, plísním ani hnilobě. Je prováděna vždy za běžného provozu izolované budovy, není ani potřeba příliš vyklízet samotný izolovaný prostor. Realizace je rychlá a čistá, což oceníte hlavně v domácnosti.

Tento druh izolace je navíc možné využít ve většině budov a objektů – u novostavby, rekonstrukce rodinných a panelových domů, domy s dutým trámovým stropem, domy s vazníkem, rovné střechy, výrobní haly, zemědělské a průmyslové objekty, historické budovy.

Proč zateplovat jinak, když můžete mít zateplení hotové během pár hodin a se zárukou té nejvyšší kvality?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.