Nábytkové úchytky do dětského pokoje. Jaké vybrat?

Nábytkové úchytky dovedou krásně oživit jakýkoliv kousek nábytku v dětském pokoji a jsou skvělou možností, jak pokoj obměňovat s přibývajícím věkem a měnícími se preferencemi dítěte, aniž byste museli hned nově vybavit celý pokoj. Při výběru úchytek byste ale neměli myslet jen na vzhled. Právě v případě pokojů pro děti totiž oceníte také bezpečnost a kvalitu.

Proč nepodcenit kvalitu a bezpečnost

Zejména malé děti ještě neumí s úchytkami adekvátně manipulovat, a tak jsou úchytky vystavovány daleko větší zátěži. Děti se na ně často věší svou váhou nebo za ně tahají mimo osu pohybu. Z toho důvodu je potřeba, aby úchytky byly kvalitní a nevylomily se nebo nerozlomily a nezpůsobily dítěti zranění. Od věci pak není ani volba oblejších tvarů, u kterých je v případě pádu přímo na úchytku menší riziko poranění.

Tvary a materiály úchytek pro dětský pokoj

Dětské pokoje přímo vybízejí k pořízení veselých a hravých plastových úchytek v nejrůznějších barvách. Volit můžete knopky ve tvaru květinek, hvězdiček, zvířat, nebo i jen puntíků, které budou pestrých barev a třeba i různých velikostí. Ideální volbou bude model, který bude nějakým způsobem reflektovat koníčky, záliby či oblíbené motivy vašeho dítěte. A je úplně jedno, co to bude. V případě dětských pokojů se jednoduše fantazii meze nekladou. Neměli byste ale zapomínat na dostatečnou pevnost a odolnost, kterou zajistí dostatečně masivní plast, dřevo i kov. Tenčí a designové úchytky odložte raději pro vyšší věk dětí.

Úchytky pro miminko

Nejmenší děti nerozlišují pestré barvy, proto můžete vhodněji volit úchytky v kontrastní černé a bílé, případně neutrálních tónech. Skvěle ale zabodujete, když budou úchytky zajímavé tvarem. Aktuálními trendy motivy jsou knopky ve tvaru hvězdiček, obláčků, zvířecích hlav nebo srdíček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.