Prodej bytu levou zadní

Prodej nemovitosti se v dnešní době může zdát, jako lehký úkol. První zdání však klame. Tento proces vyžaduje patřičnou pozornost, snažení prodávajícího a znalost realitního trhu. Pokud ničím takovým nedisponujete a nejste v tomto oboru zběhlí, velice často se vyplatí prodej bytu přes realitní kancelář.

Kolik dostanete peněz za byt?

Záleží na tom, zda budete byt prodávat svépomocí nebo přes realitku. Zároveň se to odvíjí od toho, jak moc jste snaživí. Musíte si totiž zjistit reálnou tržní cenu a zkusit to. Zákazníky přilákáte prostřednictvím kvalitní fotek. Je dobré vědět, jak vyfotit interiér a hlavně, jak byt mezi potenciálními zájemci prezentovat.

Když byste potřebovali peníze co nejdříve, vyplatí se realitka, která mnohdy byty na prodej vykupujte s předstihem. Sice dostanete za byt o něco méně, ale peníze obdržíte v podstatě obratem. Existují také realitky nabízející 50 % kupní ceny dopředu. V tomto směru tedy hodně závisí na tom, co chcete. Počítejte s tím, že prodej bytů je spojen i s patřičným vyřízením na katastru, takže finální proces včetně převodu peněz může trvat jeden měsíc.

Buďte při prodej bytů důslední

Při položení otázky, jak prodat byt se vám tedy nabízí dvě odpovědi. Záleží na vás, čemu dáte nakonec zelenou. Když to bude prodej svépomocí, zaměřte se třeba na zájemce, kteří mají předjednaný hypotéční úvěr. Prodej bytu urychlíte také tím, že dopředu vyřídíte všechny právní náležitosti vztahující se k dané nemovitosti.

Pokud se tomu všemu chcete vyhnout a rádi byste za byt dostali co nejvíce peněz, potom se obraťte na realitní kancelář, která prodej bytů dokáže řešit i formou aukce. V případě tohoto procesu jste schopni získat nějaké peníze navíc. Dlouhodobým specialistou v tomto oboru je například realitní kancelář Maxima. Oslovte ji se svým požadavkem a uvidíte, že prodej nemovitosti ve výsledku není tak komplikovaný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.