Co udělá z každého obývacího pokoje skvost? Přece obývací stěna

Pokud přemýšlíte nad tím, jak zútulnit váš obývací pokoj, a zároveň mu dodat dostatek úložného prostoru, je řešením obývací stěna. Je to skvělý způsob, jak udržet obývací pokoj uklizený a stylový, a zároveň získat dostatek místa pro všechny potřebné věci v obývacím pokoji. Navíc díky obývací stěně dodáte vašemu prostoru osobitost. Jak vybrat dokonalou obývací stěnu pro váš domov?

Zamyslete se nad svým bydlením

Při výběru obývací stěny je třeba v první řadě zvážit celkový vzhled a atmosféru vašeho obývacího pokoje. Chcete uvolněný a příjemný prostor, nebo formálnější a sofistikovanější vzhled? Jakmile se rozhodnete pro celkový styl obývacího pokoje, je čas začít přemýšlet o konkrétních detailech, jako například obrazech, dekoracích a podobně.

Co zvážit při výběru ideálního místa pro obývací stěnu?

Především velikost vašeho obývacího pokoje. Obývací stěna může být libovolně velká nebo malá, ale je důležité dbát na to, aby nepřeplňovala váš prostor. Pokud máte malý obývací pokoj, zvolte menší obývací stěnu, aby v pokoji mohla proudit energie, a vy jste se v něm cítili dobře. Důležitý je také tvar vašeho obývacího pokoje: Pokud je váš obývací pokoj dlouhý a úzký, bude nejlépe fungovat svisle zavěšená obývací stěna. Pokud je spíše čtvercového tvaru, horizontální obývací stěna poskytne vyváženější vzhled. Množství přírodního světla hraje také důležitou roli. Pokud obývací pokoj nemá mnoho oken, zvolte obývací stěnu s řadou poliček nebo skříněk na obrázky a dekorace, které využijete k přivedení světlých akcentů do vašeho prostoru. Jestliže chcete, aby obývací stěna byla viditelná z různých částí pokoje, zvolte obývací stěnu s jednou nebo dvěma otevřenými policemi. Pokud byste naopak rádi obývací stěnu využili k vymezení různých oblastí v obývacím pokoji, zvolte variantu s dvířky nebo příčkami. Obývací stěna s krbem a televizí se pak stane ústředním bodem obývacího pokoje.

Jaké doplňky obývací stěny budou nejvhodnější pro váš obývací pokoj?

Většina moderních obývacích stěn se může pochlubit jednoduchým až strohým designem, který je přímo stvořený pro dekorace. Přidáním doplňků na stěnu obývacího pokoje můžete svůj prostor skutečně přizpůsobit svému vkusu. Pokud chcete tradičnější vzhled, zvolte nástěnné police do obývacího pokoje s ozdobami, vázami a rámy na obrazy. Chcete-li získat modernější vzhled, vyberte si obývací stěnu s uměleckými díly nebo obývací nástěnné hodiny. A pokud hledáte něco opravdu výjimečného, proč si nenechat namalovat originální obraz rovnou na zeď? Stačí popustit uzdu fantazii a váš obývací pokoj se promění v jedinečný kousek ráje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.