Nevíte si rady s nábytkem v obýváku? Tipy, jak nábytek rozmístit

Jelikož je obývací pokoj místností, kde se schází návštěva, rodina i členové domácnosti, měl by být prakticky zařízen. Především je třeba dbát na rozmístění nábytku. Mnozí lidé si s tímto nevědí rady, proto si pojďme prozradit, jak hravě nábytek rozmístit tak, aby nám to bylo sympatické a abychom se v obývacím pokoji, nejfrekventovanější místnosti v domě, cítili dobře.

Obecně lze říct, že se nábytek rozmísťuje podle toho, jaký tvar má obývací pokoj. Jedná se o čtvercovou místnost nebo o místnost ve tvaru písmene L či ve tvaru obdélníku?

Když je váš obývák čtvercového tvaru

Pakliže je váš obývací pokoj čtvercového tvaru, pozor si dejte na vytvoření takzvaného krabicového efektu. To je velmi častý problém, ke kterému bohužel dochází. Obývací pokoj je totiž velice často ve tvaru čtverce, tudíž opravdu hravě dochází k vytvoření nechtěného a už zmiňovaného krabicového efektu. Aby k tomuto výslednému efektu nedocházelo, při výběru nábytku se zajímejte především o oblejší tvary. Konferenční stoly oblé jako vajíčko? Proč ne? Stejně tak volte spíše květiny oblejších, nikoli ostrých tvarů. Dále klidně doplňte místo na sezení vhodným sedacím vakem.

V případě čtvercového obývacího pokoje se nebojte nábytek umísťovat do prostoru. Všechen nábytek se opravdu nemusí nacházet u zdi. Klidně i rohovou pohovku umístěte více do prostoru.

Když je váš obývák obdélníkového tvaru nebo ve tvaru písmene L

Mnohé obývací pokoje jsou však spíše ve tvaru obdélníku nebo ve tvaru písmene L. V takovém případě pozor na to, aby jednotlivé kusy nábytku nepůsobily rušivým dojmem. V případě takto tvarovaných obývacích pokojů se musí určit dominantní roh, kde bude například skříňka s televizí nebo rohová pohovka.

Při umísťování jednotlivých kusů nábytku pamatujte na pár základních pravidel, a sice že poloha křesla nebo taburetu se vždy odvíjí od polohy pohovky. Od polohy sedačky se taktéž odvíjí poloha obývací stěny, která rozhodně nesmí chybět v žádném obývacím pokoji.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.