Jak funguje rekuperace vzduchu a jak díky ní ušetřit spoustu peněz?

Rekuperace vzduchu získává teplo z odpadního vzduchu. Teplo se předává čerstvému vzduchu, a ten již teplý vstupuje do místností.

Ve středu každé rekuperační jednotky je výměník (rekuperátor). Ten dokáže z odpadního vzduchu získat teplo. To má za následek ušetření peněz.

Protože je nutné v některých obytných prostorech udržovat určité procento vlhkosti (např. dřevostavby), lze se setkat s rekuperačními jednotkami s vestavěným entalpickým výměníkem. Entalpický výměník zajišťuje teplo, ale také vlhkost.

rekuperace

Jaké výhody má rekuperační větrání

  • Ušetříte spoustu peněz za elektrickou energii.
  • V místnosti se zlepší ovzduší – eliminuje se plíseň, vlhkost, vysoká koncentrace oxidu uhličitého a radon.
  • Centrální rekuperační jednotky obohacené o letní bypass příjemně ochlazují byt v letních měsících. Pokud vám teplo nedělá dobře, je pro vás letní bypass jako dělaný.

Jaké nevýhody má rekuperačního větrání

  • Prvotní investice může být pro mnoho lidí příliš vysoká.

Jak se dělí centrální a lokální (decentrální) rekuperační jednotky?

Rekuperační jednotky můžeme rozdělit do 2 kategorií.

Centrální rekuperační jednotky

Výkon se pohybuje od 150 do 400 m3/h.

Jedna rekuperační jednotka vyvětrá objekt do rozlohy 150 m2. K rozvedení vzduchu po objektu je nutné vybudovat vzduchotechnické potrubí. To znamená zabudování přívodní a odvodní větve pomocí mnoha komponent ve stěně, v podhledu, nebo v podlaze. Samotná instalace je náročná finančně i technicky.

Zajímat by vás mohly české centrální rekuperační jednotky Ventbox, které lze ovládat ručně, v mobilním telefonu nebo tabletu. Veškeré rekuperační jednotky Ventbox v sobě mají zabudovaný předehřev a letní by-pass. 

depositphotos 359911578 l 2015 optimized

Lokální rekuperační jednotky

Maximální výkon se pohybuje do 100 m3/h. Odvětrají jednu místnost, nebo plochu o max. 50 m2.

Nezpochybnitelnou výhodou lokálních větracích jednotek je jejich jednoduchá instalace do obvodové zdi ve větrané místnosti. Díky tomu se obejdete bez vzduchotechnických rozvodů. Pro každou místnost si můžete nastavit požadovaný výkon větrání.

Svou pozornost obraťte na německé úsporné lokální rekuperační jednotky MELTEM. Jejich nastavení je jednoduché, probíhá přímo na jednotce, skrz externí spínač, bezdrátové dálkové ovládání nebo mobilní telefon. Na trhu lze také najít jednotky s automatickou regulací množství vzduchu, které se řídí vlhkostí vzduchu a CO2 v místnosti.

MELTEM přináší chytré řešení, jenž nenabízí jiná lokální rekuperační jednotka. Pokud chcete odvětrávat dvě místnosti pomocí 1 jednotky, pořiďte si Meltem pro dvě místnosti.

Máte zájem o rekuperační jednotku? Zajděte do showroomu

Výše zmíněné jednotky si můžete prohlédnout v showroomu v Hradci Králové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.