Jak vybrat vhodnou velikost přepravky na psa?

Chcete-li cestovat se svým psem leteckou přepravou, je nutné pro bezpečnost jeho i ostatních pořídit přepravku splňující normy stanovené Mezinárodní asociací pro leteckou dopravu (IATA). Pro jednodušší manipulaci s přepravkou je vhodné ji doplnit praktickými kolečky, která umožní její ruční tažení.

Jaké jsou správné rozměry přepravky pro vašeho psa?

Jestliže vybíráte přepravku na psy, rozhodně byste měli vzít na zřetel velikost zvířete a jeho individuální parametry. Podle nařízení IATA (International Air Transport Association) je nutné, aby přepravka na zvíře poskytovala dostatečný prostor pro jeho ležení i postavení tak, aby se hlava nebo uši nedotýkaly horní části přepravky. To znamená, že veškeré zaměření by mělo probíhat při vzpřímeném postoji psa. Počítat musíte s tím, že by zvíře mělo mít možnost si na omezeném prostoru přepravky lehnout do pohodlné polohy či se otočit.

Měřte důkladně

Abyste určili odpovídající rozměry přepravky, změřte délku vašeho psa od kořene ocasu až k jeho nosu a připočtěte k ní polovinu délky jeho přední nohy. Šířka přepravky by zase měla odpovídat dvojnásobku hodnoty, kterou naměříte mezi oběma rameny psa. Pro určení odpovídající výšky přepravky pak změřte výšku psa od tlapek ke špičkám uší a připočtěte alespoň 10 cm rezervu. Chcete-li, aby se zvíře cítilo v přepravce, která pro něj přece jen představuje stísněný prostor, dobře, počítejte s rezervou několika centimetrů ve všech rozměrech.

Praktické příslušenství přepravek na zvířata

V přepravce na psy nemusíte převážet pouze psy. Stejně dobře poslouží i chcete-li cestovat například s kočkou anebo s morčetem. V tomto případě stačí dokonce přepravky s mnohem menšími rozměry. Některé přepravky na zvířata bývají vybaveny praktickými bezpečnostními zámky, které oceníte zejména při delších cestách. Jestliže přepravka zámkem nedisponuje, rozhodně se po nějaké poohlédněte a dovybavte ji. Nezapomeňte si k přepravce pořídit také praktickou plastovou misku na žrádlo a vodu i případně s malou nádobkou pro vytvoření cestovní zásoby. Dvířka přepravek je možné obvykle kompletně vyjmout, případně je můžete pouze otevřít na jednu stranu, záleží na temperamentu vašeho čtyřnohého miláčka i na jeho momentální náladě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.