Paletové vidle dokážou nahradit i vysokozdvižný vozík

Zejména ve velkých logistických centrech a skladech se najednou pohybují desítky vysokozdvižných vozíků, které zajišťují tolik potřebnou dopravu palet ze skladovacího prostoru do dopravních prostředků. Stejný účel bude takový vozík zaujímat i ve stavebninách, kde bude manipulovat se všemi druhy materiálů. Tento stroj má ovšem řadu nevýhod, a proto se dnes podíváme na jeho plnohodnotnou náhradu dostupnou i s paletovými vidlemi.

K čemu paletizační vidle připojit?

Paletizační vidle jsou naprosto neocenitelným nástrojem při přepravě jakéhokoliv materiálu na paletách. Ať už se jedná o cihly, pytlovaný beton nebo plechovky s barvou, vše k vám pravděpodobně dorazí na paletách. Paletizační vidle je proto vhodné kombinovat se smykovým nakladačem, který zastane totožnou funkci jako stárnoucí vysokozdvižný vozík. Stačí si pouze vybrat, zda chcete paletové vidle s délkou vidlic 80, 100 nebo 120 centimetrů.

Co se dá na paletových vidlích přepravovat?

Paletové vidle pochopitelně slouží primárně k přepravě palet. Díky vysoké nosnosti 2 tun a ochrannému rámu je však můžete ve stavební firmě využít i k manipulaci s jinými druhy materiálů. Pevný rám zajistí, že se přepravovaná paleta s materiálem nepřesype dozadu na místo řidiče. Nikdo totiž nechce, aby byla obsluha zraněna například pytlovaným betonem nebo dlažebními kostkami, jejichž přeprava je sama o sobě velice nebezpečná.

Jak se dají využít vidle s přidržovačem?

Mimo paletových vidlí lze ke smykovému nakladači Locust nebo Bobcat připojit i vidle s přidržovačem, které ve stavebninách také využijete. Silný píst dokáže díky hydraulické síle přidržet vrchní část vidlí pevně na svém místě, takže bude manipulace například s těžkými železnými profily nebo dlouhými plastovými trubkami o dost bezpečnější. Díky přidržovači totiž zůstanou na svém místě a nebudou se kutálet směrem dopředu.

Paletové vidle jsou bezpochyby vynikajícím pomocníkem při přepravě nejen palet. V kombinaci se smykovým nakladačem tak můžete palety naložit rychleji a efektivněji než se starým vysokozdvižným vozíkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *