Faktory ovlivňující kvalitu bytu

Ať už jde o nákup nebo prodej bytové jednotky, existuje několik důležitých aspektů, jež mají výrazný vliv na výslednou cenu bytu. Jedná se o detaily, k nimž je vhodné přihlížet v obou případech. Pakliže chcete prodat svoji nemovitost, budete alespoň částečně vědět, jak vysokou sumu nasadit a svůj objekt v žádném případě nepodhodnotíte.

Opakem toho bude nákup, kde níže uvedené informace zužitkujete pravděpodobně ještě více.

Vše se odvíjí od lokality

Ať už je byt v jakémkoliv stavu, hraje jeho situování velice podstatnou roli. Lidé dnes vyžadují prvotřídní, ba dokonce nadstandardní zázemí kolem svého obydlí. Máme na mysli občanskou vybavenost a dopravní dostupnost.

Je tak naprosto zřejmé, že bytové jednotky ve velkých městech a na lukrativních adresách budou stát daleko více, než ty umístěné na vesnici.

Technický stav bytu

Hovoříme-li o bytu, pak je jeho důležitou součástí bytové jádro, které by mělo být u panelákového provedení po náležité rekonstrukci. Ideálně, pakliže jsou nataženy kompletní rozvody a elektroinstalace. To se však netýká pouze konkrétní bytové jednotky, ale vůbec celého bytového komplexu.

Stav objektu

Musíte myslet na to, že váš byt je součástí stavby o několika dalších bytech. Všímejte si proto takových věcí, jako vnější vzhled, fasáda nebo celkové zateplení snižující provozní náklady domácnosti. Opomíjet byste neměli ani na kvalitní plastová okna a dveře, včetně možného výhledu jiných stavebních prací v nadcházejících letech.

I když to některým lidem bude připadat zbytečné, nepodceňujte ani situování bytu z pohledu zasazení do konkrétního komplexu. Poměrně velkou roli hraje umístění v přízemí či naopak v nejvyšším patře. Každá z těchto variant samozřejmě přináší své klady a zápory, s nimiž je třeba při stanovení výsledné ceny počítat.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: mapichai).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.