Jak připravit yerbu maté tak, aby vám chutnala?

Někdo nedá při přípravě tohoto nápoje dopustit na tradiční přípravu.Pro jiného je ale tento postup příliš složitý, a proto je potřeba hledat alternativy, které budou vhodné pro každého. Přinášíme jednoduchý návod na to, jak si připravit yerbu v domácích podmínkách a tak rychle, jak jen to jde.

Jak na yerbu jednoduše?

Nejprve se musíte ujistit, že máte správné ingredience. Tou hlavní jsou sušené listy yerba maté. Z nich odměřte 3 plévkobé lžíce a naplňte jimi kalabasu. Její obsah postupně prolijte vlažnou vodou, která ochrání později při zalití lístky yerba před spálením horkou vodou. Poté ohřejte vodu na teplotu okolo 80 °C. Tato teplota je pro přípravu yerba maté ideální, protože neničí prospěšné látky obsažené v nápoji. Nakonec počkejte maximálně 3 minuty, než si osvěžující nápoj vychutnáte. Pro pití maté je samozřejmě ideální speciální kovové brčko, které se označuje jako bombilla.

Jak maté ochutit?

Mate yerbu můžete pít tak, jak je. Žádné speciální dochucovací prostředky nepotřebuje. Pokud vám zpočátku jeho chuť není příjemná, můžete si ji vylepšit tím, že do matéčka přidáte třeba trochu medu. Pokud to ale zvládnete už na začátku bez dochucovadel, rychleji si na neobvyklou chuť zvyknete a nebudete ji potřebovat jakkoliv upravovat. Kromě toho můžete do maté přidat bylinky, například mátu peprnou nebo citronovou trávu. Maté s bylinkami koupíte už předem namíchané, čímž si ušetříte práci. Skvělou volbou pro ochucení yerba maté je také pomerančová kůra. Stačí rozemlít několik sušených slupek a přidat je přímo do nápoje.

Proč pít yerbu?

Důvodů je hned několik. Kromě toho, že vám dodá energii a napomůže soustředění, obsahuje také množství prospěšných látek, jako jsou antioxidanty nebo polyfenoly. Maté obsahuje také kofein, který se ale na rozdíl od kofeinu obsaženého v kávě uvolňuje pomalu, a proto ppo konzumaci maté nebudete pociťovat nárazový energizující efekt jako v případě kávy. Nárůst energie při pití maté je spíše postupný a dlouhodobý. Přesto se doporučuje vozit sebou termosku s horkou vodou a maté průběžně zalévat pokaždé, když se vám podaří vyprázdnit kalabasu. Díky tomu budete mít jistotu, že se budete cítit plni energie po celý den.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.