Historie Prahy je ceněná po celém světě. Nebylo by to ale tak bez příběhů jejích jednotlivých části. Týká se všech starých předměstí a menších obcí, jež se k hlavnímu městu připojili až dodatečně. Některé dokonce ještě relativně nedávno. Nyní moderní čtvrť Michle s nově budovanou rezidencí, byste na fotografiích před 100 lety asi nepoznali. Právě nové byty v Michli jsou důkazem, že je nynější část Prahy 4 v ekonomickém i životním růstu.

Michelský dvůr

Jednu z nejvýznamnějších památek v Michli musíme hledat v krásném vesnickém jádru. To s novými byty Praze 4 zajímavě rezonuje. Toto jádro se situuje v blízkosti potoku Botič. Onou památkou je budova Michelského dvoru. Příběh této stavby začíná v 15. století, kdy byla využívána jako kolej Pražské univerzity. Tu založil Jan z Ledče, řečený Reček. Dvůr mu prodal významný císař Zikmund. Dvůr byl ale bohužel vypálen. Poté jej získali pro své účely Jezuité, jež se postarali o celkovou rekonstrukci. Dále také výstavbu mlýnu, pivovaru a celkově zrenovovali hospodářství.

Rezidence Hadovitá

Moderní rezidence stojí na Michelské stráni. Pro místní splňuje ty nejmodernější potřeby. Tři elegantní budovy kopírují svažitý terén, což už na pohled působí velmi elegantně. Důležitým požadavkem byla ideální poloha. Všechna frekventovaná místa by měla být blízko, ale zároveň nerušit klidné bydlení. To v metropoli, jakou Praha je, není jednoduché.

Architekti se s tím ale poprali. Výsledkem je, že se dostanete téměř všude pohodlně pěšky. Přistavěné je samozřejmě MHD. Největší nákupní centrum v Praze OC Chodov je autem dokonce jen 12 minut. No není to skvělé?

Více informací o možnostech nového moderního bydlení v pražské Michli na https://www.rezidencehadovita.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup