Hledáte opravdu originální a jednoduše udržitelný plot? Zkuste lamelová pole!

Plot je jednou z věcí, které slouží nejen k ohraničení pozemku a bezpečí, ale do značné míry působí také velice esteticky a skýtá jakýsi pocit soukromí. Lidé, kteří mnohem lépe pečují o svoje pozemky a domy tak méně používají klasické druhy plotů, jako jsou standardní pletiva.

Vedle toho se ale potýkají s tím, že cena, práce i doba výstavby pokročilejších plotových polí například z kamene, s sebou nesou nepříjemnou investici. A tu pochopitelně ne každý plánuje bezezbytku zaplatit. Jsou tu ale možnosti, jak se vyhnout vysokým investicím, ale přitom získat opravdu parádní plot. Těmi jsou lamely.

Proč jsou lamelové ploty tak oblíbené?

Lamela je víceméně velice jednoduše přizpůsobitelný designový prvek, který se používá nejen v případě stavby plotů, ale podobnou technologii užívají i moderní podlahy. Dobře udělaný lamelový plot nabízí hodně soukromí díky kompletnímu překryvu výhledu, přičemž mimo jiné nabízí i spoustu designových řešení.

Jedná se totiž o lamely, které mohou nést různé motivy, velikosti, a dokonce i vzory. Nejtradičnější variantou jsou pochopitelně takové lamely, které nesou imitaci dřeva. A to nejen nějaký univerzální vzor, ale víceméně velice důvěryhodné vzory jednotlivých druhů dřev, které se používají pro stavební i dekorativní účely. Výběr je tak opravdu široký. Další velice velkou výhodou, kterou nabízí plotové lamelové výplně je i fakt, že na sobě mají jemný vzor. V případě dřeva tak můžete na omak vážně cítit rýhy v letokruzích, prasklinkách nebo dokonce na suku. Plot tak vypadá na první pohled velice autenticky a bez blízkého prozkoumání mnohdy fakt nepoznáte, že nejde o čerstvě připravený dřevěný plot.

Spousta pohodlí a především soukromí

Běžné lamelové ploty se dělají v různých variantách. Jednou možností je hodně husté uspořádání, kde víceméně lamela za lamelou kladené na sebe uzavírají plot v neprůhledný celek. Tou druhou možností je potom ale také střídání lamel ve dvou řadách. Nejsou na sobě nalepené, ale i tak nedávají žádný průzor do pozemku. Do značné míry tak dokáží zastoupit plotové zástěny, které byly ještě nedávno jedinou cenově dostupnou variantou, jak držet na pozemku opravdový klid.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.