Co požadovat při instalaci zavlažovacího systému?

Rozhodli jste se pro objednání instalace zavlažovacího systému u specializované firmy a obáváte se, aby vše proběhlo, jak má? Víte, jaké dokumenty budete potřebovat a podle čeho poznáte opravdu kvalitního dodavatele? Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat tu správnou firmu pro instalaci zavlažovacího systému.

Chtějte reference

Nejprve požádejte o nahlédnutí do portfolia dodavatele a přečtěte si recenze ostatních zákazníků, kteří právě s vámi vybranou firmou v minulosti spolupracovali. Také se ujistěte, že dodavatel zavlažovacích systémů má veškeré potřebné certifikace vyžadované zákonem a dodržuje vhodné postupy. Také si ověřte, že je firma pojištěná. To oceníte v případě, že se se zavlažovacím systémem něco stane nebo vám při jeho instalaci poškodí ostatní vybavení zahrady. Dopředu se zajímejte také o případné záruky a zjistěte si, zda dodavatel nabízí pozáruční servis. Důležitá je také jeho cena. Zavlažovací systém totiž není zařízení, které byste nainstalovali na zahradu a už se o něj nemuseli starat. Minimálně před zimou je třeba každý rok provést opatření, která zamezí zamrznutí vody v systému. Samozřejmě, že si údržbu zavlažovacího systému můžete provádě svépomocí a všechny potřebné díly si pořídit na e-hopu zabývajícím se závlahami zahrad, ale po čase určitě dáte přednost profesionálním službám.

Ověřte si zkušenosti s instalací zavlažovacích systémů

Je důležité zkontrolovat, zda má dodavatel zkušenosti s instalací zavlažovacích systémů. Zjistěte si, jak dlouho se zabývá instalací zavlažovacích systémů a jaké projekty již dříve realizoval. Ujistěte se, že jste našli firmu, která má v oblasti instalace zavlažovacích systémů prokazatelné výsledky. Dále se ptejte na to, kdo bude provádět samotnou práci – jedná se o subdodavatele, nebo jsou všichni zaměstnanci vámi vybraného dodavatele zavlažovacích systémů? Je také důležité se ujistit, že tým má potřebnou kvalifikaci a vybavení pro daný projekt.

Bez projektu nezačínejte

Každý kvalitní dodavatel zavlažovacího systému by vám měl být schopen připravit projekt na míru. Kompletní projekční služby by měly zahrnovat nakreslení řezů, výpočty průtoků a jejich rozdělení na jednotlivé úseky, stejně jako poskytnutí kompletního výkazu materiálu. To vám pomůže získat přesnou cenu a zavlažovací systém, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.