Proč nezapomenout na chrániče matrací

Kvalitní spánek potřebuje každý z nás. Bez něj naše tělo nemůže fungovat naplno a dává nám to dost zřetelně najevo. Samozřejmě, že bez správné matrace to nejde. Ale jen u ní to nekončí. Co všechno ještě potřebujete ke kvalitnímu spánku? Chrániče matrací patří mezi nejdůležitější prvky správné hygieny spánku. Naše tělo se během noci přirozeně potí. Je schopné vyprodukovat za jedinou noc až půl litru potu a během doby, kdy jsme nemocní, to může být až jeden a půl litru. Samozřejmě, že všechno se to vstřebává do matrace. Což není vůbec hezká představa. Pokud bude mít vaše matrace chránič, pot se usadí do něj. Není nic jednoduššího než po čase chránič vzít a spolu s povlečením ho vyprat. Bude tak znovu čistý a vy budete spát v hygienicky nezávadném prostředí každou noc.

V hlavní roli lamelový rošt

Přemýšlíte nad tím, proč by měl být výběr roštu také důležitý? Odpověď je jednoduchá. Lamelový rošt zvyšuje ortopedické vlastnosti matrace a také podporuje její odvětrávání. Nemusíte se tak bát, že by vaše matrace chytila plíseň. Nejčastěji bývají lamelové rošty vyrobené ze dřeva. Méně často se pak objevují varianty vyrobené z umělé hmoty nebo ze železa. Každý lamelový rošt se pak skládá z pevného rámu a lamel, které jsou v rámu uložené.

Anatomický polštář versus zdravotnický polštář

Nenechte se zmýlit, každý z těchto názvů představuje trošku jiný polštář. Anatomický polštář je tvarovaný podle lidského těla. Pomáhá tak udržet správnou polohu hlavy a tím uvolňuje krční páteř a svalstvo. Oproti tomu zdravotnický polštář, může být kterýkoliv polštář, který je schválen podle zákona o zdravotnických prostředcích. Takový polštář sice neohrozí váš zdravotní stav, kvalitu spánku ale přímo neovlivní.

Teď už víte, kudy vede cesta ke zdravému, pohodlnému a bezpečnému spánku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *