Našli jste díru v jezírkové folii? I tento problém má řešení

Díra v jezírkové fólii není nic příjemného. Dokáže vám zkazit jinak docela fajn den, protože při představě její opravy se vám vůbec nemusí dělat dobře. Co všechno je potřeba udělat předtím, než se do opravy jezírkové fólie pustíte a je vůbec v silách amatéra si díru v jezírkové fólii opravit vlastníma rukama?

Pro šikovné kutily

Při rozhodování o tom, zda se pustit do opravy jezírkové fólie, záleží na tom, jestli máte šikovné ruce. Na trhu existuje mnoho kvalitních sad na opravu jezírkové fólie a lepidel, které vám pomohou tento úkol snadno zvládnout. Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby byly bezpečné pro rostliny a živočichy žijící v koupacím jezírku, takže si můžete být jisti, že vaše koupací jezírko zůstane během opravy bezpečné a neporušené. Při používání těchto výrobků dbejte na pečlivé dodržování všech pokynů, abyste zajistili úspěšnou opravu.

Jak na velké díry?

Pokud jde o koupací jezírka, je třeba věnovat zvýšenou pozornost větším otvorům o velikosti okolo 10 × 10 cm. Před zahájením opravy je nejprve nutné vypustit veškerou vodu, která se v jezírku nachází. Jakmile je fólie suchá a čistá, můžete použít záplatu ze stejného materiálu obložení, který už jste v jezírku použili. Tato záplata by měla být vyříznuta tak, aby dokonale odpovídala tvaru otvoru. Kvalitní lepidlo na PVC vám pomůže tuto záplatu bezpečně připevnit na místo. Předtím, než do koupacího jezírka opět napustíte vodu, se přesvědčte, že lepidlo dokonale zaschlo. Dejte mu alespoň den. Nikdy nenapouštějte vodu do jezírka s čerstvě zalepenou fólií.

Vhodná doba

Pokud vám z jezírka uniká voda, je jasné, že není na co čekat a musíte se do opravy pustit ihned. Na druhou stranu opravu drobných děr a poškození, které úniky vody zatím nezpůsobily, můžete odložit na jaro. Právě po zimě nastává ta ideální doba na kontrolu stavu jezírkové fólie a případnou opravu. Můžete se pustit i do hledání dalších poškození, o kterých dosud nevíte a otestovat všechna místa, která se vám nezdají. V každém případě si ale na tuto činnost vyhraďte den s pěkným počasím, kdy teploty neklesnou pod nulu. A samozřejmě buďte také opatrní při pohybu po jezírkové fólii, ať si ji při opravách ještě více nezničíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.