Co dokáže filtrační konvice? Více, než si myslíte!

Moderní filtrační konvice jsou tady pro všechny, kdo milují chuť čerstvé pramenité vody, ale v běžném každodenním shonu nemají šanci si ji zajistit. A kohoutková voda obvykle příliš příjemnou chutí neoplývá. Jak fungují filtrační konvice a s čím vám mohou pomoci?

Pryč s chlórem i vodním kamenem

Moderní filtrační konvice zbaví vaši vodu nejen vodního kamene, ale také nepříjemně páchnoucího chlóru a dalších chemických látek, které mohou kazit její chuť i vlastnosti. Může se jednat o rozpuštěné těžké kovy, jako jsou měď, železo, zinek, rtuť a další anebo pesticidy či herbicidy používané k ošetřování polních plodin. Jejich množství ve vodě je sice pouze homeopatické, přesto však mohou zejména citlivým jedincům přivodit zdravotní obtíže. Přefiltrovaná voda je koneckonců také chutnější a láká k napití. Díky tomu s ní dokážete snáze dodržovat svůj pitný režim. Filtry do konvic jsou snadno dostupné. Jediné, na co musíte myslet, je jejich včasná výměna. Právě díky ní si zajistíte nepřetržitý přísun kvalitní vody vhodné pro váš organismus. Přefiltrovanou vodu můžete navíc používat i pro malé děti. Před přímou konzumací jim ji ale pro jistotu ještě převařte, abyste se zbavili i případných choroboplodných zárodků, které filtry odstranit nedokážou.

Kam se hodí filtrovaná voda?

Kromě přímé konzumace můžete přefiltrovanou vodu použít také na přípravu teplých nápojů, jako je například káva nebo čaj. Přefiltrovanou vodu ale můžete používat i do některých spotřebičů. Typickým příkladem může být rychlovarná konvice, kávovar anebo třeba žehlička. Právě ty nejvíce trpí zanášením vodním kamenem a používání přefiltrované vody jim může prodloužit životnost.

I v přefiltrované vodě musí něco zůstat

Kohoutková voda je plná rozpuštěných látek, které mohou mít i blahodárný vliv na naše tělo. Jde především o minerální látky, jako jsou třeba hořčík nebo vápník. Ty rozhodně naše tělo potřebuje a jejich absence mu dokonce může působit potíže. Předností některých typů filtrů do konvic je fakt, že tyto látky dokážou do vody uměle přidat. Přitom ale vodu zbaví látek nežádoucích. Ty nejlepší filtrační konvice jsou schopné fungovat s kvalitními uhlíkovými filtry, které z pitné vody připraví dokonalý koktejl zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.