Postihl vás žlučníkový záchvat? Mějte doma po ruce léčivé bylinky

Žlučníkový záchvat se projevuje především silnou bolestí břicha, která vystřeluje do pravého podžebří. Jeho příčinou je ucpaný vývod žluče ze žlučníku do střeva. Jak si rychle ulevit a pomoci svému tělu, aby se rychle zregenerovalo?

Jaké jsou příznaky žlučníkového záchvatu?

Tím úplně prvním náznakem toho, že se blíží záchvat, je nepříjemné píchání pod pravým žebrem. K tomu dochází v důsledku prudkého stahování a roztahování svaloviny, kterou jsou pokryty žlučové cesty. Současně s tímto stavem se dostavuje také nadměrný pocit sytosti a nadýmání. Mohou se přidat i další tělesné projevy jako například škytání anebo říhání. Když se záchvat rozjede, nepříjemný pocit pod pravým žebrem se změní v opravdu silnou bolest, která může trvat klidně i půl hodiny. První pomoc může představovat přiložení teplého nahřátého polštářku na místo, kde se nachází žlučník. Nezbytným postupem je však následné dodržování žlučníkové diety, která vám pomůže předcházet dalším kolikám.

Jak předcházet dalším záchvatům?

Jestliže vás již žlučníková kolika postihla a váš lékař nedoporučuje prozatím operativní řešení, snažte se alespoň dodržovat mírnější režim a dopřát si dostatek času na jídlo. Nekonzumujte také jídla kořeněná, tučná anebo dráždivá.

Ulevit si můžete také s využitím bylinek

Na dodání energie, které nemá tělo oslabené záchvatem vůbec nazbyt, je vhodné využít některý přírodní adaptogen, například ženšen. Kromě něj si můžete připravit obklad z přesličky, který uděláte tak, že v hrnci napaříte nať této bylinky, kterou později přiložíte zabalenou v plátýnku na postižené místo. Pro vnitřní konzumaci lze jako prevenci doporučit kombinaci majoránky, fenyklu a kmínu. Od každého lžičku. Vše smíchejte, zalijte horkou vodu a po vychladnutí po doušcích popíjejte. Chcete-li se však v budoucnu dalším žlučníkovým záchvatům vyhnout úplně, vsaďte na vyvážený životní styl plný pohybu, zdravé stravy a eliminovat pracovní i životní stres. Vsadit můžete i na preventivní konzumaci potravinových doplňků, které vám dodají energii a zároveň přinesou mnoho benefitů pro vše zdraví. Patří mezi ně například kotvičník, ženšen anebo ašvaganda. Dopřát si je můžete ve formě prášku anebo plněných kapslí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.