Vyznáte se v zátěžových kobercích? Poradíme, jak je vybírat.

Zátěžový koberec je podlahovou krytinou, kterou je možné položit v prostorech s vysokou mírou provozu, aniž by došlo k jejímu poškození, opotřebení nebo zničení. Používá se tak v kancelářích, obchodech nebo školách. Výjimkou ovšem není ani jeho použití v domácnostech. Víte, jak zátěžový koberec správně vybrat?

Kam se zátěžové koberce hodí

Zátěžové koberce splňují vysoké nároky na životnost podlahoviny díky svým vlastnostem, které se odvíjí od kvality použitého materiálu. Oproti běžným typům koberců se osvědčí všude tam, kde je podlaha ve velké míře namáhána a předpokládá se tak její velké opotřebení. V domácnosti je tak dobré položit zátěžový koberec například do předsíně, na chodbu nebo do pracovny. Zkrátka tam, kde se klasický koberec neosvědčil.

Základní rozdělení zátěžových koberců

Z praktického hlediska je možné rozdělit koberce zátěžové do dvou základních kategorií. A to na zátěžový koberec s gumou a zátěžový koberec bez gumy. První uvedený typ tedy koberec s gumou nemusí být celoplošně podlepen, stačí ho podlepit jen v některých místech. U druhého typu bez gumy je potřeba počítat s nutností podlepení na jeho celé ploše, jinak by totiž docházelo ke shrnování koberce.

Do jakých prostor koberec hledáte?

Podle toho, do jakých prostor je zátěžový koberec určen, je možné rozeznat polozátěžový koberec, který se nejvíce hodí do bytů a domů. Dále vysokozátěžový koberec určený do hotelů, škol nebo kanceláří. Poslední možností je extrémně zátěžový koberec, který nikdy nezklame i na tak frekventovaných místech jakou kina, restaurace nebo obchodní domy. V běžné domácnosti tak naprosto postačí první nebo druhý typ.

Pokud chcete od svého koberce velkou výdrž, a váš dům je tak docela frekventovaným místem, bude zátěžový koberec tou nejlepší možnou volbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *