Ušetřete tisíce za topnou sezonu a buďte přitom v mnohem větším pohodlí!

Topná sezona je pro každou domácnost, bez ohledu na typ a velikost, vždycky tou nejnákladnější částí roku. Zároveň je ale potřeba říct, že je to tak kvůli tomu, že málokdo využívá moderní technologie umožňující dostatečnou finanční úsporu.

Jednou z možností, jak můžete ušetřit spoustu peněz za topnou sezonu, jsou speciální směšovací ventily, které mají rovnou několik důležitých funkcí. A právě na tyto důležité funkce a jejich pozitivní dopady na celou domácnost se dnes detailně podíváme.

Udržujte neustále stabilní teplotu v domácnosti

Jednou z bezkonkurenčně nejobtížnějších záležitostí je neustálé udržování teploty vody. Starší systémy totiž fungují tak, že očekávají určitý teplotní bod. Jakmile tento bod přijde, tak začnou naplno vytápět místnosti a poté se zase úplně vypnou, jakmile je daný dob splněný.

Inteligentní moderní technologie ale fungují zcela obráceně. Neustále vytápí a kompletní přísun teplé vody řídí podle toho, jak blízké nebo vzdálené jsou v rozmezí určených teplot.

Výsledek poznáte hlavně ve vyúčtování

Špatně fungující regulátor teploty, který má skokovou funkci, má za důsledek opravdu velké energetické ztráty, které pochopitelně poznáte ve vyúčtování za topnou sezónu. Velké kolísání teplot vyžaduje zákonitě i velké návaly energií.

Oproti tomu v případě, že regulátor teploty nespíná skokově, ale lineárně, dosáhnete mnohem lepšího výsledku. Pravdou je, že vytápění funguje mnohem delší časové rozhraní. Ale v konečném výsledku zjistíme, že jedno jediné prudké sepnutí a vypnutí starších technologií, vyčerpá více energie než moderní lineární vytápěcí cyklus ve stejném časovém rozsahu.

Mnohem větší komfort v domácnosti

Další velkou výhodou je fakt, že dosáhnete v domácnosti mnohem vyššího komfortu. Vyhnete se tomu, že budou místnosti extrémně přetopené v případě, kdy venku budou mrazy. Sice je pěkné přijít do úplného horka, ale finančně to není ideální, a dokonce i zdravotně nejde o správné řešení. Citlivější udržování teploty v radiátorech je tak i otázkou mnohem většího pohodlí. Odrazí se navíc i v opačném případě, kdy naopak chcete citlivě topit při drobných mrazech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.