CO MĚ ČEKÁ PŘI VÝMĚNĚ STŘECHY

Výměna střechy nebo střešní krytiny není obvykle tak jednoduchá, jak to na první pohled vypadá! I u těch nejjednodušších a nezateplených střech je obvykle nutné zkontrolovat nosnost konstrukce, vyměnit střešní latě a všechna oplechování, případně hromosvod, opravit komín a podobně.

U zateplených střech je to ještě mnohem složitější! Normy a materiály používané před 10 a více roky neodpovídají dnešním požadavkům a možnostem. Nejen použitá tloušťka a typ tepelné izolace, ale i netěsnosti mezi prvky a v detailech způsobují obrovské tepelné ztráty.

Obvykle je mizerně provedená parotěsná vrstva a vlhkost prostupující do tepelné izolace snižuje její účinek a může způsobovat plísně a hnilobu na konstrukci.

Nejčastěji používaná difúzní fólie (polyethylen s výztužnou mřížkou) se už vlivem vysokých teplot pravděpodobně ve vaší střeše rozpadla. Nebuďte smutní! Ani jako nová neměla příliš dobrou funkci. I kvalitní difúzní fólie bývají také často znehodnoceny chybnou aplikací a také neplní svou funkci.

A má vaše střecha zajištěnou ventilaci?

Tohle není předehra hororu! Toto je jen úvod ke sdělení, že vaši střechu se pravděpodobně vyplatí zrekonstruovat celou! Vyměnit, co lze vyměnit a doplnit řešení, která eliminují negativní vlivy zabudovaných problémů. Ano, bude to drahé, ale vyplatí se to. A pokud nechcete za pár let stát před stejným problémem, řešte rekonstrukci s profesionály, kteří dokáží navrhnout funkční skladbu střechy, vhodné materiály a zajistit její správné provedení.

Nešetřete na kvalitě materiálů ani práce! Nejlevnější nabídky jsou cestou k problémům. Investujte do střechy raději naposled ve vašem životě a spokojeně se věnujte jiným radostem a starostem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.