Snadný způsob, jak udržet vaše koberečky dokonale čisté, je použít hloubkové čištění

Pevné podlahy se snadno udržují, zato koberce dokážou celou místnost oživit a dodat jí příjemnou atmosféru. Nemusí přitom jít o koberce položené na celé podlaze, stačí malé koberečky. Typické umístění najdou pod jídelním stolem, kde je pak příjemné sedět i bez přezůvek a nohy budete mít v teple, nebo pod stolečkem, který se většinou nachází před sedací soupravou a vytváří tak zákoutí vhodné pro odpočinek a často také pro sledování televize a filmů. Kobereček pod jídelním stolem vypadá vždy pěkně, ale jeho velkou nevýhodou je, že se může znečistit od kousků jídla, které na něj při stolování upadnou. Zvlášť v rodinách, kde u stolu jedí i malé děti.

Jde o mokrý způsob čištění, který odstraní i velmi odolné skvrny a koberce nepromáčí

Nejen, že upadne sem tam kousek jídla, stávají se i mokré nehody, kdy se dítěti při jídle vylije čaj, kakao nebo jiný nápoj. Pokud vyčistíte koberec hned, nemusejí na něm zůstat žádné stopy po barevných potravinách. Jestliže však přijdete na znečištění s větším časovým zpožděním, může se stát, že při ručním čištění takových úspěchů nedosáhnete a skvrna na koberci zůstane, i když o hodně bledší. Po čase nemusí takový koberec vypadat pěkně a bylo by dobré jej raději nechat vyčistit. O výměně zatím přemýšlet nemusíte, protože existuje způsob, kterým lze koberec dokonale vyčistit a zbavit jej i těch nejodolnějších skvrn.

Pokud jste nikdy neslyšeli o mokrém způsobu čištění, který se nazývá hloubkové čištění, je na čase, abyste se s ním blíže seznámili. V Praze jej provádí společnost Čištění koberců Praha, ale objednat si jej můžete i v obcích nebo městech v okolí Prahy. Tato služba není dostupná pouze pro pražany, společnost Čištění koberců Brno ji poskytuje i v Plzni a jejím okolí. Čištění se provádí pomocí čistícího stroje, zvaného extraktoru. Odtud se někdy používá i název extrakční čištění. Stroj je konstruován tak, že je vybaven dvěma oddělenými nádobami, kde z jedné je čerpán čistící roztok a pomocí speciální trysky, která je umístěna na hubici aplikován pod vysokým tlakem přímo do koberce. Odtud je zase pod tlakem stejnou hubicí odsáván do druhé nádoby na znečištěnou kapalinu. Čistící roztok, který používají společnosti Čištění koberců Praha i Brno je velmi účinný a dokáže si poradit i s odolnými skvrnami. Pro lepší efekt čištění je dobré odolné skvrny postříkat čistícím roztokem, nechat jej působit a až pak důkladně vyčistit. Protože se hloubkového čištění dá využít nejen při čištění koberců, můžete si u společnosti Čištění koberců Praha i Brno objednat čištění textilií čalouněného nábytku, jako jsou křesla, sedací soupravy, taburety, také polstrovaných a kancelářských židlí, matrací, zvířecích pelíšků a interiérů osobních automobilů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.