Průmyslové váhy s širokou škálou využití

Průmyslové váhy nachází své využití v řadě odvětví od farmaceutického průmyslu, přes potravinářství po logistiku. Znáte ale jejich rozdělení?

Průmyslové váhy – přesné zařízení s širokou škálou využití

Průmyslové váhy jsou poměrně přesná zařízení, které nachází uplatnění v řadě odvětví. Je to samozřejmě vcelku pochopitelné, neboť jen málokterý výrobek nepotřebuje před expedicí zvážit. Průmyslové váhy či vážící systémy tak s největší pravděpodobností můžete vidět při zpracování surovin, při vstupu výrobního cyklu, balení či kontrole jednotlivých výrobků, expedici, logistice atd. Průmyslové váhy představují ale poměrně široký pojem. Pojďme si tedy společně představit alespoň některé z nich, které jsou pravidelnou součástí odborných pracovníků v laboratořích, logistice nebo třeba v potravinářském průmyslu.

V průmyslu, laboratořích i logistice

První v pořadí si představíme tzv. kompaktní váhy, které představují kompaktní celek zobrazovače a vážící plošiny. Jedná se o univerzální typ vah pro uplatnění v kancelářích, potravinářském průmyslu, expedici či výrobě. S největší pravděpodobností jste se s nimi již setkali na pultech řady obchodů. Druhou skupinou jsou váhy můstkové, u nich je indikátor připojen za pomocí kabelu k vážícímu můstku. Do této kategorie patří i plošinové váhy, jejichž vážící plocha je umístěna v úrovni terénu nebo podlahy. Jsou ideální pro vážení těžkých břemen. Trochu netradiční skupinu pak tvoří tzv. paletové váhy. Jak u z jejich názvu vyplývá, jsou speciálně určeny k vážení palet. Jsou charakteristické pro svou vážící plochu ve tvaru písmene U.

V průmyslu pak můžeme naleznout tzv. laboratorní váhy, které se používají k výzkumu či finální kontrole vzniklých vzorků. Laboratorní váhy tak musí být velmi citlivé a přesné. Trochu specifickou skupinu tvoří tzv. váhy do výbušného prostředí, které musí splňovat zákonem předepsané podmínky.

Průmyslové váhy jsou ve všech případech přesná, ale zároveň choulostivá zařízení, které vyžadují pravidelnou údržbu a hlavně odbornou kalibraci, která zajistí jejich přesnost měření.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.