Vyberte si matraci, na které se konečně dobře vyspíte

Vybrat správnou matraci není taková věda, jak by se mohlo zdát. Jen musíte vědět, na co se zaměřit a čím se při jejím výběru řídit. Pak už se vám bude spát jako v bavlnce. Kvalitní matrace vám zajistí zdravý a ničím nerušený spánek.

Matrace 140×200 – když chcete dostatek místa jen pro sebe

Při výběru matrace se musíte zaměřit hned na několik důležitých faktorů, které následně ovlivní, jak se vám bude spát. Jedním z nich je i rozměr matrace. Pokud máte rádi dostatek prostoru a jste zvyklí na určité pohodlí, pak budou matrace 140×200 pro vás jako dělané. Zajistíte si tak dostatek prostoru. Ke zkvalitnění vašeho spánku přispěje i materiál, ze kterého je matrace zhotovena. V současnosti vedou matrace vyrobené z paměťové pěny nebo matrace z bio pěny.

Matrace 160×200 – pro jednoho i pro dva

Matrace 160×200 je svými rozměry vhodná jak pro jednoho, tak už i pro dva. Do malých prostor, kde není jiná možnost, ji lze zvolit i jako matraci pro dva. I když je optimální šířka matrace pro dospělého člověka 90 cm, i na 80 cm šířky se dobře vyspíte. Záleží samozřejmě na tom, co preferujete nebo jaké máte možnosti. Na matraci si také nezapomeňte pořídit ochranný a pratelný potah, který ji ochrání před potem. Každý člověk se totiž během spánku potí a všechno se usazuje dovnitř matrace. Přitom ochranný potah stačí sundat, oprat a spíte zase na čistém.

Matrace 180×200 – když hledáte vhodnou matraci do manželské postele

Pokud hledáte novou matraci do své manželské postele, je ideální matrace 180×200. Tento rozměr vám zaručí, že se oba pohodlně vyspíte a každý bude mít svůj prostor. Doporučuje se ale vybírat dvě matrace po 90 cm, protože jedna velká matrace je dost těžká a hůře se s ní manipuluje, což poznáte zejména při převlékání povlečení. Navíc může mít každý z partnerů jiné požadavky na tvrdost matrace – a pokud budete mít dvě, můžete si každý zvolit takovou, jakou vyžadujete bez ohledu na partnera.

Při výběru matrace vždy myslete na své potřeby a pohodlí. Dobrou noc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.