Teleskopy vám odkryjí přednosti noční oblohy

S nadšením upíráte zrak k noční obloze? Hledáte souhvězdí nebo hledíte do jasně svítícího Měsíce? Tak přesně pro vás budou jako stvořené teleskopy. Moderní pozorovací zařízení, která vám přiblíží vesmír na dosah. Hvězdářské dalekohledy, s nimiž vás v nadcházejících řádcích seznámíme podrobněji.

Jaké máte možnosti při nákupu teleskopu?

V případě teleskopů si samozřejmě můžete vybírat. A to nejenom na základě samotné značky, ale i výsledného provedení. Typickým příkladem jsou čočkové dalekohledy, u kterých se čočka používá k lomu světla. Alternativou jsou zrcadlové dalekohledy a v neposlední řadě i katadioptrické dalekohledy.

Právě teleskop je zařízením, které vám přiblíží doslova celý svět na dosah. Využít můžete zařízení určené pro začátečníky nebo dáte přednost modelům vybaveným GoTo naváděním. Možností je dost také z pohledu profesionálních výrobků. Jmenovat lze například Dobson, Schmidt Cassegrain a Maksutov Cassegrain. Vzhledem k velikosti teleskopů jsou tato zařízení vybavena i příslušnými stativy pro stabilizaci obrazu a nechybí ani přemíra doplňkového příslušenství.

Vyrazte do tmy s nočním viděním

Pokud chcete v noci nahlédnout nejenom do vesmíru, ale rádi byste viděli i kolem sebe, máme pro vás další tip. A tím je noční vidění. Technologie pracující se zbytkovým světlem, díky níž poznáte, jak ožívá příroda v noci. S moderním vybavením tohoto typu už vám během tmy nic neunikne. Dostupné jsou navíc produkty odlišných kategorií. Je to noční vidění generace I +, noční vidění generace II +, ale i digitální noční vidění. Možností je v tomto směru více než dost.

To se týká i samotného provedení nočního vidění. Někdo si vystačí s monokulárním nočním viděním, jiný vsadí na brýlové provedení. Tyto produkty jsou mimochodem vhodné nejenom pro běžné noční pozorovatele, ale také pro myslivce a lovce divoké zvěře. Na své si přijde zkrátka kdokoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.