Jak vyčistit špinavou pohovku? Je to jednoduché a rychlé

I znečištěnou pohovku můžete vyčistit relativně jednoduše a rychle. Vystačíte si se saponátem, rozprašovačem a hadříkem.

Pohovka je místem, kde se setkává celá rodina. Toto místo plné pohody a lásky se tedy dokáže velice rychle znečistit. Naštěstí ale pro vás máme několik tipů, jak proti znečištění pohovky bojovat.

Jak vyčistit pohovku?

Je vaše pohovka znečištěná? Pokud ano, tak nemusíte věšet hlavu, ještě to není konec světa. Připravte se ale na to, že dostávat některé nečistotu z pohovky nemusí být úplně hračka. Abyste vaši pohovku dobře vyčistili, vezměte si rozprašovač a kvalitní čistící prostředek. Do rozprašovače tento čistící prostředek nalijte. Dávejte si ale pozor na to, aby se hodin na čištění textilií, případně takové látky, ze které je vaše pohovka vyrobena.

Tento čistící prostředek následně naneste na znečištěné místo. Nechte jej chvíli působit a po několika minutách se pusťte do práce. Uvolněné nečistoty odstraňte kartáčkem s jemnými štětinami. Nemusíte se bát ani starý, už nepoužívaný kartáček. Dbejte ale na to, abyte vaši pohovku při stírání nečistot nepoškodili. Starým kartáčkem to ale půjde asi jen těžko.

Ochraňte vaši pohovku

Jakmile kartáčkem dostanete špínu z vaší pohovky, přichází čas na závěrečný úklid. Vezměte si navlhčený hadřík a místo ještě jednou pečlivě utřete. Takto postupujte u každé skvrny. Rozhodně se ale nesnažte nečistoty z vašeho gauče strhat. Raději je nastříkejte roztokem a počkejte, dokud sami nepustí. Poté je budete moct jednoduše setřít.

Jestliže ale chcete podobným problémům do budoucna předejít, pak není lepší řešení než impregnace na textilní sedačky nebo impregnace na kožené sedačky. Tento produkt vám totiž pomůže ochránít vaši pohovku před ulpíváním nečistot i před politím. Impregnace na kožené sedačky vaši pohovku spolehlivě ochrání a zabrání tomu, aby se nečistoty objevily znovu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.