Jak vybrat novou ložnici?

Nový partner, nová ložnice? Tak nějak to má většina z nás. Každopádně výběr nové ložnice velmi často znamená v životě nový začátek, proto bychom ho neměli podcenit a věnovat mu dostatek pozornosti. Poradíme na co se zaměřit a jak z vaší ložnice udělat místo pro odpočinek a relaxaci.

Kvalita materiálu je prvořadá

Nábytek a veškeré doplňky v ložnici by měly působit na první pohled příjemně a být vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů. Právě díky tomu si budete moci dopřát pocit klidu a pohody. V případě nábytku v ložnici je to však jen jedna strana mince. Šatní skříň, postel či komody musí totiž také poskytovat dostatek úložného prostoru a být praktické a funkční.

Zaměřeno na úložný prostor

Úložný prostor je v ložnici zásadní. Musí poskytnout dostatek místa pro ukládání oblečení, lůžkovin a bytového textilu, ale také by mělo být možné do něho ukrýt potřeby pro údržbu oblečení a domácnosti, například žehlicí prkno anebo vysavač. Základem úložného prostoru v ložnici je dostatečně velká šatní skříň.  Ta by měla mít pokud možno šatní tyč pro zavěšení dlouhých bund a kabátů, ale také dostatečný počet polic určených na uložení drobnějšího textilu, například triček anebo mikin. Spodní prádlo pak spolehlivě uložíte do komody, která by rozhodně v žádné ložnici neměla chybět. Prostor pro uložení věcí získáte také nákupem postele s vyklápěním.

Design je také důležitý

Materiálové a funkční provedení ložnice je také velice podstatné. Rozhoduje totiž o tom, jak se budete v ložnici cítit a jak se vám v ní bude spát. Materiál, z něhož je nábytek do ložnice vyroben, by měl splňovat hygienické a zdravotní atesty a být nezávadný. Chcete-li mít jednotlivé prvky sladěné, vsaďte na nákup celé ložnice najednou. Do menších ložnic vybírejte spíše světlejší nábytek a využijte také jejího optického zvětšení pomocí zrcadla. Spíše než módními trendy je tedy dobré se řídit možnostmi svého prostoru.

Nezapomeňte na doplňky

Mezi ty nezbytné patří noční stolky, jejichž velikost by měla poskytovat prostor alespoň pro odložení osobních předmětů, případně knihy. Praktický je také němý sluha, na kterého bude možné pověsit použité oblečení, které ještě není určeno k vyprání, ale do skříně mezi čisté prádlo se již nehodí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.