Proč začít vážně přemýšlet o tepelném čerpadlu

Tepelná čerpadla jsou zařízení, která pomáhají zlepšit efektivitu vytápění a chlazení budov. Nejčastěji se používají dva základní typy tepelných čerpadel: tepelná čerpadla vzduch vzduch a tepelná čerpadla vzduch-voda. V obou případech tepelná čerpadla používají teplo z okolního vzduchu nebo vody, aby vytvořila teplo pro vytápění nebo chlazení budovy.

Pár slov o tepelných čerpadlech vzduch-vzduch a vzduch-voda

  • Tepelné čerpadlo vzduch vzduch funguje tak, že vzduch z venkovního prostředí je nasáván do čerpadla, kde se ohřívá a poté je vyfukován do budovy. Tato metoda je efektivní pro zajištění tepla v zimních měsících a chlazení v letních měsících.
  • Tepelné čerpadlo vzduch voda funguje na podobném principu, ale místo vzduchu se používá jako zdroj tepla voda. Voda se ohřeje a poté se použije k vytápění nebo ohřevu teplé užitkové vody v budově. Tento typ tepelného čerpadla je zvláště efektivní pro vytápění větších budov nebo pro dodávání tepla do více bytu nebo domů.

Tepelná čerpadla jsou schopna získat až 75 % tepla z okolního prostředí a tím snižovat spotřebu fosilních paliv

V obou případech tepelná čerpadla, tedy tepelná čerpadla vzduch vzduch a tepelná čerpadla vzduch voda, pomáhají snížit náklady na vytápění a chlazení budov, protože využívají přírodních zdrojů tepla místo fosilních paliv. Jsou také šetrnější k životnímu prostředí, protože neprodukují škodlivé emise. Pokud hledáte alternativní způsob vytápění a chlazení vaší budovy, může být tepelné čerpadlo vzduch vzduch nebo tepelné čerpadlo vzduch voda ze společnosti KSK Praha dobrou volbou. Poraďte se se svým dodavatelem energií nebo se specializovaným prodejcem tepelných čerpadel, tedy se společností KSK Praha, abyste zjistili, zda je tato technologie, tedy použití tepelného čerpadla vzduch-vzduch či tepelného čerpadla vzduch voda vhodná i pro váš dům či jinou nemovitost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.