Domácí zdravotní péče v rámci zdravotního pojištění
Domácí zdravotní péče už dávno není nadstandardem. Pojišťovny spolu se specializovanými agenturami realizují pilotní projekty pro zavádění dalších, mnohdy velmi náročných, služeb v rámci domácí zdravotní péče. Ještě před dvaceti lety domácí zdravotní péče představovala spíše péči sociální. Zdravotní sestry klientovi odebraly krev či převázaly ránu. Zvláště nyní, kdy na celém světě probíhá pandemie koronaviru, se lidé snaží omezit svůj pobyt v nemocnicích. Proto se často obracejí a využívají služeb agentur domácí zdravotní péče.
Typickými pacienty rozhodně nejsou pouze senioři. Tento způsob léčby je vhodný pro mnoho pacientů v poúrazových stavech nebo po prodělání vážných onemocnění. Všude tam, kdy je stav pacienta stabilizovaný a nevyžaduje nepřetržitou nemocniční péči. Když mohou pacienti stonat doma, jsou pochopitelně v lepší psychické pohodě, což prospívá v samotném léčení a rekonvalescenci.
Předepíše-li domácí zdravotní péči ošetřující lékař pacienta, je tato péče plně hrazena v rámci klasického zdravotního pojištění. Pojišťovny si moc dobře uvědomují důležitou a nezastupitelnou roli tohoto způsobu léčby. Nejen, že prospívá pacientům, ale díky tomu jsou uvolněna lůžka v nemocnicích pro urgentnější případy nebo v současné době třeba pro covidové jednotky. Cíl, aby co nejvíce pacientům mohlo stonat doma, je zásadní i pro pražskou agenturu domácí zdravotní péče ProCare Medical. Sídlí sice v Praze, ale jejich pobočky najdete i v Hradci Králové, v Liberci, v Brandýse nad Labem, v Přibyslavi a v Táboře. A aby mohli svým pacientům zajistit co možná nejkomplexnější péči, poskytují i velmi pokročilé a náročné úkony jako je domácí parenterální výživa nebo domácí umělá plicní ventilace. Veškeré podrobnosti naleznete na jejich webových stránkách www.procare.cz.